ul. Ogrodowa 1, 86-060 Nowa Wieś Wielka

tel./fax: 52/3812-314

ul. Ogrodowa 1

86-060 Nowa Wieś Wielka

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

100 ROCZNICA URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

18 maja minęła 100 rocznica urodzin Wielkiego Polaka, Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Mieliśmy opracowany plan obchodów tego niezwykłego jubileuszu. Niestety czas pandemii zweryfikował nasze plany. Niemniej jednak postaraliśmy się, aby ta rocznica została uświetniona bez względu na przeciwności losu.

Nasze przedsięwzięcia  przybrały zatem wirtualny charakter. Uczniowie wzięli udział w trzech zadaniach projektu pt. „ZAPROSZENIE NA WYJĄTKOWE URODZINY”. Pierwszez nich,to quiz wiedzy o Karolu Wojtyle – przeznaczony dla uczniów klas V – VllI. Pytania zostały opracowane w aplikacji Forms. W konkursie wzięło udział 39 uczniów i aż 19 z nich zdobyło 100% punktów. Gratulujemy zarówno zwycięzcom, jaki i pozostałym uczestnikom.

Kolejne zadanie polegało na upieczeniu lub wykonaniu urodzinowego tortu dla naszego Papieża. Młodzież i dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością. Powstały torty pieczone w tradycyjny sposób, a także lepione z plasteliny, układane, rysowane, malowane. Każdy z nich zawierał wiele Dobra i Miłości, czyli uniwersalnych  życiowych „smaków”.

Ostatnia propozycja dotyczyła wyzwania sportowego.  Karol Wojtyła, zanim został papieżem, bardzo lubił grać w piłkę nożną. Przeważnie stał na bramce i bronił wyniku drużyny. Zadanie polegało na poturlaniu piłki do bramki i wbiciu goli dla Jana Pawła II.

Zapewne ten wyjątkowy czas był okazją do świętowania i wspomnień oraz modlitwy o potrzebne łaski dla wszystkich rodzin za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Przedstawiamy efekty pracy naszych uczniów. Dziękujemy Wam za zaangażowanie, niesamowite pomysły i poświęcony czas. Nasz papież mówił, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale przez to, czym dzieli się z  innymi”. Dziękujemy Wam, że podzieliliście się z nami Dobrocią, Radością i Miłością dla upamiętnienia życia wielkiego Polaka, świętego Jana Pawła II.

Katecheci, Opiekun SU i Wychowawcy klasy Va i Vb

Comments are closed.