ul. Ogrodowa 1, 86-060 Nowa Wieś Wielka

tel./fax: 52/3812-314

ul. Ogrodowa 1

86-060 Nowa Wieś Wielka

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

Christmas exchange

Tradycja jest nieodłącznym elementem polskiej kultury. Nasi przodkowie z ogromną pieczołowitością dbali, aby obyczaje, wiedza i inne cenne wartości przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Dokładano wszelkich starań, aby uchronić je przed zapomnieniem. Dzisiaj, w dobie powszechnie panującego pędu warto chociaż na chwilę zwolnić tempo i zastanowić się nad sensem tego, dlaczego naszym przodkom tak bardzo zależało na pielęgnowaniu tradycji i przekazaniu jej kolejnym pokoleniom, do których my także należymy. Nowe technologie wypierają przepiękny zwyczaj wysyłania sobie kartek, listów, pocztówek, który tak naprawdę jest magicznym momentem dla piszącego oraz dla otrzymującego kartkę czy list. Okazji jest wiele, ale można też i bez okazji. Tak zwyczajnie, z życzliwości i sympatii. Aby utrzymać tę przepiękną tradycję pisania listów i kartek nasi uczniowie po raz kolejny podjęli wyzwanie i wraz z nauczycielkami stworzyli przepiękne kartki świąteczne. Życzenia świąteczne na kartkach uczniowie klasy 1 a, c, 7a oraz 8b pisali w języku angielskim i niemieckim. Nasze prace zostały wysłane do szkoły znajdującej się w małym miasteczku Ponferrada w Hiszpanii, a także do szkoły w Szwajcarii. W dzisiejszych czasach, kiedy ten świat tak szybko pędzi do przodu, kiedy ludzie ciągle gdzieś się spieszą i myślą, aby się nie spóźnić, pisanie kartek wydawać by się mogło staroświeckie. Jednak wcale tak nie jest. Udowodnili to właśnie nasi uczniowie.

Comments are closed.