ul. Ogrodowa 1, 86-060 Nowa Wieś Wielka

e-mail: spnww@nowawieswielka.pl

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

Sekretariat Budynek B Dyrektor Szkoły Wicedyrektor

tel./fax 52/3812-859

tel. 881231233

Wicedyrektor

Intendent

tel./fax: 52/3812-314

Świetlica

Godziny: 06:00 - 16:00

tel. 881231207

Sekretariat Budynek B Dyrektor Szkoły

tel./fax 52/3812-859 spnww@nowawieswielka.pl

Sekretariat Budynek A Wicedyrektor / Intendent

tel./fax: 52/3812-314

ul. Ogrodowa 1

86-060 Nowa Wieś Wielka

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

Edukacyjna Ścieżka Buczyna – Projekt ”Powrót do korzeni”

W ramach  projektu  „Powrót do korzeni” 14 maja 2022r.,  wyruszyliśmy na spacer Edukacyjną Ścieżką Buczyna oraz Szlakiem Ku Pamięci. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach otwartych w plenerze. Zajęcia miały na celu przedstawienie atrakcyjnych miejsc znajdujących się na terenie naszej gminy, oraz długo wyczekiwane spotkanie z naturą.  Podczas wędrówki omówione zostały zagadnienia  ekosystemu leśnego. Uczestnicy projektu poznali : „Poradnik leśnego wędrownika”, „Małych strażników lasu”, dowiedzieli się  na jakie warstwy dzieli się las oraz gdzie wychowują się  i spędzają dzieciństwo sadzonki drzew. Poznawaliśmy przyrodę wieloma zmysłami. Słuchaliśmy śpiewu ptaków i wypatrywaliśmy oznakowania szlaków. Po trudach wędrówki wszyscy zasłużyli na wyczekiwany piknik na łonie natury. Wytrwali  i bystrzy  wędrowcy bez trudu znaleźli drogę powrotną do domu, dzięki  znajomości znaków opisujących  szlaki. Wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory.

Hanna Santus

Comments are closed.