Start

Aktualności

IV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ W JAKSICACH

Z okazji XVI Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem „Bądźcie świadkami Miłosierdzia” 8 października 2016 roku, w Szkole Podstawowej im. Władysława  Broniewskiego w Jaksicach, odbył się   IV Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej. W konkursie brało udział 9 solistów i 12 zespołów  z  dziewięciu szkół podstawowych.       W kategorii solistów klas IV - VI naszą szkołę reprezentował Wojciech Kaniasty z klasy VIb, który zaśpiewał piosenkę „Nowy Człowiek - Dziecko Boga” i zdobył II miejsce. W kategorii zespoły klas I - III Iskierki w składzie: Wiktoria Wiśniewska, Gabriela Gajda, Aleksandra Kamińska, Kinga Śpica, Patrycja Kołodyńska z klasy IIIb  i Wojciech Filipiak z klasy IIIa   śpiewem piosenki „Nie lękaj się” wywalczyły III miejsce. Natomiast w kategorii zespoły klas IV - VI Tonacja w składzie: Dianita Bątor, Sandra Ogrodniczak, Alicja Andrzejewska i Marta Chojnicka z klasy VIa za wykonanie pieśni „Mój Mistrzu…” zdobyły III miejsce.

Więcej…

 

LAUREAT ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. "CO ANIOŁY ROBIĄ W NIEBIE?"

3 października 2016 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu odbyło się uroczyste rozstrzygniecie Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego pt."Co Anioły robią w niebie?" pod Honorowym Patronatem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. W konkursie uczestniczyło 242 uczniów ze szkół podstawowych całej diecezji. Praca plastyczna ucznia naszej szkoły Michała Mętla z klasy VIb zdobyła I miejsce w kategorii klas VI szkół podstawowych diecezji gnieźnieńskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu plastycznych zdolności.

Więcej…

 

"CO ANIOŁY ROBIĄ W NIEBIE?"

"Anioły w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Boga Ojca (Mt 18,10)

W miesiącu wrześniu , na lekcjach religii, dzieci poznawały prawdy wiary o aniołach istotach duchowych stworzonych przez Boga i ich roli w niebie. Owocem tych rozważań było wykonanie prac plastycznych farbami na temat :"Co Anioły robią w niebie?". W etapie szkolnym uczestniczyło 36 uczniów. Wspaniałe prace ukazujące anielskich czcicieli Boga w niebie można było podziwiać na wystawie (tablice w holu szkoły przy sali 21).

Więcej…

 

NIEZWYKŁE SPOTKANIE PO LATACH...

4 października gościliśmy u siebie absolwentkę nasze szkoły panią Martynę Błaszczyk, która wykonuje ciekawy zawód. Od pięciu lat jest stewardesą         w Katarskich Liniach Lotniczych. Bardzo ciekawie opowiedziała uczniom o swojej pracy, podzieliła się wrażeniami z podróży po świecie. Swoją opowieść uatrakcyjniła przepięknymi fotografiami ze swoich podróży. Na końcu odpowiadała dzieciom na wiele wnikliwych pytań. Bardzo gorąco dziękujemy pani Martynie za poświęcony czas i ciekawe zajęcia i życzymy jej tylu lądowań ile startów.

Więcej…

 

Strona 4 z 6

_dsc9744.jpg

OKE Gdańsk

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

Statystyka

Odsłon : 600715

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016