Start

Aktualności

XVI DZIEŃ PAPIESKI-"BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA"

„Serce miłosierne ma odwagę, by porzucić wygodę; serce miłosierne potrafi wychodzić na spotkanie innych, potrafi objąć wszystkich”

W niedzielę 9 października 2016 roku obchodziliśmy w Polsce XVI Dzień Papieski, którego hasłem były słowa „Bądźcie świadkami miłosierdzia” nawiązujące do Nadzwyczajnego Świętego Roku Miłosierdzia przeżywanego na całym świecie. Z tej okazji, 16 października 2016 roku w kościele parafialnym, uczniowie naszej szkoły należący do Eucharystycznego Ruchu Młodych i Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci montażem słowno - muzycznym przybliżyły biografię św. Jana Pawła II – Świadka Miłosierdzia i Jego wezwanie do „wyobraźni miłosierdzia”.

Więcej…

 

WYNIKI KONKURSU „ODGADNIJ PRACOWNIKA SZKOŁY NA ZDJĘCIU Z DZIECIŃSTWA”

 

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs, którego celem było odgadnięcie pracowników szkoły na zdjęciach z dzieciństwa. Zabawa wzbudziła ogromne zainteresowanie. Uczniowie nie mieli wcale łatwego zadania. Z zaangażowaniem komentowali zdjęcia i podejmowali próby zgadnięcia do kogo należą blond loczki, czy figlarne spojrzenie.

Więcej…

 

WĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

27 października uczniowie z klas: 1a, 2c i 2 d udali się na  drugą wycieczkę w ramach projektu edukacyjnego pod nazwą Wędrujemy z muzyką po Bydgoszczy. Na lekcji muzyki w Filharmonii Pomorskiej tym razem dzieci miały okazję dokładnie przyjrzeć się instrumentom   smyczkowym. Z wielkim zdziwieniem przyjęły informację, że smyczki wykonuje się z końskiego włosia. Dowiedziały się także, co znaczy gra fair play, czyli czysta gra, w muzyce.

Więcej…

 

AUDYCJA FILHARMONII POMORSKIEJ ,,MUZYKA I ARCHITEKTURA”

Dnia 18 października odbyła się w naszej szkole audycja Filharmonii Pomorskiej ,,Muzyka i architektura”. Filharmonicy przybliżyli uczniom świat muzyki wykonując utwory światowej klasyki oraz przedstawiając wiedzę o miejscach, w których odbywały się koncerty na przestrzeni ostatnich wieków. Była to ciekawa i nietypowa lekcja muzyki. Następne spotkanie z Filharmonią Pomorską w naszej szkole już w grudniu.

 

Strona 6 z 8

_dsc9747.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 

Statystyka

Odsłon : 613099

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016