Start

Aktualności

WYNIKI KONKURSU „ODGADNIJ PRACOWNIKA SZKOŁY NA ZDJĘCIU Z DZIECIŃSTWA”

 

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs, którego celem było odgadnięcie pracowników szkoły na zdjęciach z dzieciństwa. Zabawa wzbudziła ogromne zainteresowanie. Uczniowie nie mieli wcale łatwego zadania. Z zaangażowaniem komentowali zdjęcia i podejmowali próby zgadnięcia do kogo należą blond loczki, czy figlarne spojrzenie.

Więcej…

 

WĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

27 października uczniowie z klas: 1a, 2c i 2 d udali się na  drugą wycieczkę w ramach projektu edukacyjnego pod nazwą Wędrujemy z muzyką po Bydgoszczy. Na lekcji muzyki w Filharmonii Pomorskiej tym razem dzieci miały okazję dokładnie przyjrzeć się instrumentom   smyczkowym. Z wielkim zdziwieniem przyjęły informację, że smyczki wykonuje się z końskiego włosia. Dowiedziały się także, co znaczy gra fair play, czyli czysta gra, w muzyce.

Więcej…

 

AUDYCJA FILHARMONII POMORSKIEJ ,,MUZYKA I ARCHITEKTURA”

Dnia 18 października odbyła się w naszej szkole audycja Filharmonii Pomorskiej ,,Muzyka i architektura”. Filharmonicy przybliżyli uczniom świat muzyki wykonując utwory światowej klasyki oraz przedstawiając wiedzę o miejscach, w których odbywały się koncerty na przestrzeni ostatnich wieków. Była to ciekawa i nietypowa lekcja muzyki. Następne spotkanie z Filharmonią Pomorską w naszej szkole już w grudniu.

 

IV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ W JAKSICACH

Z okazji XVI Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem „Bądźcie świadkami Miłosierdzia” 8 października 2016 roku, w Szkole Podstawowej im. Władysława  Broniewskiego w Jaksicach, odbył się   IV Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej. W konkursie brało udział 9 solistów i 12 zespołów  z  dziewięciu szkół podstawowych.       W kategorii solistów klas IV - VI naszą szkołę reprezentował Wojciech Kaniasty z klasy VIb, który zaśpiewał piosenkę „Nowy Człowiek - Dziecko Boga” i zdobył II miejsce. W kategorii zespoły klas I - III Iskierki w składzie: Wiktoria Wiśniewska, Gabriela Gajda, Aleksandra Kamińska, Kinga Śpica, Patrycja Kołodyńska z klasy IIIb  i Wojciech Filipiak z klasy IIIa   śpiewem piosenki „Nie lękaj się” wywalczyły III miejsce. Natomiast w kategorii zespoły klas IV - VI Tonacja w składzie: Dianita Bątor, Sandra Ogrodniczak, Alicja Andrzejewska i Marta Chojnicka z klasy VIa za wykonanie pieśni „Mój Mistrzu…” zdobyły III miejsce.

Więcej…

 

Strona 8 z 10

img_4426.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 177 gości 

Statystyka

Odsłon : 625166

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016