StartAktualnościZIELONA SZKOŁA W FUNCE

ZIELONA SZKOŁA W FUNCE

10 czerwca 48 uczniów z klas: Ib, Id, IIa, IIb, IIc i IIIb i 3 uczennice z klasy IVb, wyjechało na biwak w ramach zielonej szkoły do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Fojutowo. Dzieci przeszły wytyczoną trasę. Obejrzały akwedukt, podziwiały krajobraz z wieży widokowej. Na 13:00 zajechaliśmy do Funki. Po pysznym obiedzie zaczęły się zajęcia programowe. Dzieci pływały żaglówkami po Jeziorze Charzykowskim, wzięły też udział w bardzo ciekawych zajęciach z limnologii. Po kolacji wszyscy ochoczo bawili się na dykotece integracyjnej. W czwartek odbyły się zajęcia z filcowania, meteorologii, rzeźby, strzelania z łuków, rozpoznawania śladów i tropów w lesie. Po kolacji zaś odbyło się ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. W piątek po śniadaniu skorzystaliśmy z zajęć z ornitologii i plastyki. Czasu wolnego było za mało, ale udało się ułożyć piosenki, okrzyki, które dotyczyły biwaku.

Dzieci wykonały również totemy, których potem uważnie strzegły. Po pysznym obiedzie, podczas którego zaserwowano nam pierogi z truskawkami, udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wyjazd był bardzo udany. Pogoda dopisała. Gospodarze wykazali się ogromnym profesjonalizmem. Dzieciom najbardziej podobały się zajęcia związane z żeglowaniem, filcowaniem, rzeźbą, strzelaniem z łuków, tropieniem zwierząt. Za rok, chcą pojechać tam jeszcze raz, bo nie we wszystkich oferowanych przez HCEE zajęcich zdążyły wziąć udział.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wyprawy w galerii

 

Tekst: Lidia Gajda-Orlińska

 

 
img_4438.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Statystyka

Odsłon : 630004

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016