StartAktualnościWĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

WĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

Przysyłam ostatnie sprawozdanie z wyjazdu.W piątek 19 czerwca klasy 2a,2c i 3b razem ze swoimi paniami;p.H.G.Tomaszewską,p.K.Kubicką i p.L.Gajda-Orlińską ostatni raz w tym roku szkolnym pojechały do Bydgoszczy w ramach projektu edukacyjnego ''Wędrujemy z muzyką po Bydgoszczy  na lekcję muzyki. Tematem koncertu było''Obserwatorium muzyki-krok dziewiąty w stronę gwiazd''. Spotkaliśmy  się już dziewięć razy, w trakcie których budynek Filharmonii Pomorskiej stał się prawdziwym obserwatorium muzyki. Ostatni koncert był podsumowaniem. Wysłuchaliśmy kompozycji , ale również powróciły zabawy, które szczególnie polubiliśmy. Po koncercie udaliśmy się do Explozeum DAG.

Obejrzeliśmy architekturę III Rzeszy na obszarze DAG Fabrik Bromberg [jednego z największych przedsiębiorstw zbrojeniowych III Rzeszy] wzniesionego na okupowanych ziemiach polskich wraz z  trasą turystyczną. Ekspozycja, którą zobaczyliśmy dotyczyła historii koncernu DAG, którego założycielem był noblista Alfred Nobel, wojskowości, uzbrojenia, materiałów wybuchowych. Ekspozycja była zilustrowana za pomocą fotografii, dokumentów , filmów. Po tej lekcji historii powróciliśmy do szkoły.

 

Tekst: Hanna Tomaszewska

 

 
_dsc9734.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 156 gości 

Statystyka

Odsłon : 625458

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016