StartAktualnościINAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

1 września 2015 roku w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016.  Po powitaniu  i odśpiewaniu hymnu państwowego minutą ciszy uczczono wydarzenia sprzed 76 lat -  rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie pani dyrektor Justyna Łukaszewicz powitała wszystkich w nowym roku szkolnym.  Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klas pierwszych.

Dzieci  aż z 5. klas I,  w obecności  Rodziców, Nauczycieli i  Uczniów,  złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor dokonała aktu pasowania i ogłosiła, że uczniowie klas I zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej. W dalszej części głos zabrali: przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Szal oraz wójt gminy pan Wojciech Oskwarek,  życząc wszystkim samych sukcesów w nowym roku i na ręce wychowawców przekazali upominki dla uczniów. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uświetnił występ szkolnego chóru.

W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wspaniałych wyników w nauce, a nauczycielom dużo cierpliwości i wytrwałości oraz satysfakcji z podejmowanych działań.

Tekst: Izabela Nowak