StartAktualnościSTUDENCI- WOLONTARIUSZE Z PROGRAMU KIDSPEAK

STUDENCI- WOLONTARIUSZE Z PROGRAMU KIDSPEAK

W dniach 28 września - 2 października 2015r. gościliśmy studentów-wolontariuszy z programu Kidspeak prowadzonego przez organizację AIESEC z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Troje naszych gości przybyło z różnych krajów i kontynentów:

• Nurul Putri z Indonezji – studentka prawa

• Dmytro Kovalchuk z Ukrainy – student socjologii

• Wael Jlassi z Tunezji – student ekonomii

Prowadzili przez tydzień zajęcia z uczniami naszej szkoły. Spotkaniami objęte zostały wszystkie klasy. Prezentując swój kraj opowiadali w języku angielskim o położeniu geograficznym, florze i faunie, panujących zwyczajach oraz ciekawych miejscach.

Każde spotkanie było uatrakcyjnione prezentacjami multimedialnymi. Zajęcia te były bardzo interesujące, motywujące do nauki języka obcego i zachęcające do poznawania innych kultur. Uczniowie i nauczyciele mieli niesamowitą szansę, aby sprawdzić przede wszystkim swoje umiejętności językowe.

Goście mieli również możliwość spotkania się z włodarzami naszej Gminy. Pan Wojciech Oskwarek Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka osobiście zapoznał ich ze sposobem funkcjonowania naszego samorządu. Stworzył również możliwość bezpośredniego poznania najbardziej urokliwych i najważniejszych ze względu na historię oraz rozwój miejsc naszej gminy. Obdarował ich pamiątkami, które będą przypominać naszą miejscowość.

Pobyt studentów w szkole był możliwy dzięki gościnności rodzin naszych uczniów oraz Rady Rodziców, która opłaciła koszty administracyjne związane z zaproszeniem wolontariuszy. Mamy nadzieję, że Nurul, Dymytro oraz Wael zapamiętają nas jak najlepiej. Dziękujemy za ciekawie spędzony czas na lekcjach, jak i poza nimi. Oczekujemy już także kolejnej wymiany. Z tej pierwszej pozostają nam miłe wspomnienia oraz zdjęcia...

Tekst: Justyna Łukaszewicz