StartAktualnościWĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

WĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

Dnia 24.09.2015 roku klasa 1d z panią Lidią Gajda-Orlińską, 3a z p.H.G Tomaszewską i 3c z p.Krystyną Kubicką wyjechały do bydgoskiej Filharmonii na lekcję muzyki w ramach projektu edukacyjnego ''Wędrujemy z muzyką po Bydgoszczy''. Koncert nosił tytuł  ''Polonezem nowy sezon czas zacząć''. 25 września przypada 250.rocznica urodzin Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego''. Kompozytora znanego poloneza ''Pożegnanie Ojczyzny''. Tym tańcem został rozpoczęty nowy sezon artystyczny, żegnający wakacje.

Na dworach królów polskich, polonez  stanowił element  ceremoniału, będąc paradą szlachty przed  monarchą. W  naszym królestwie Filharmonii taniec ten stanowił okazję do przedstawienia młodym melomanom , niepodzielnie panującą   królową Muzykę. Zostaliśmy zapoznani z  dworską etykietą i opowiedziano  nam o harmonijnych rządach władczyni. Przyrzekliśmy Jej posłuszeństwo i szacunek. Od tej pory nikt nie czuje lęku po przekroczeniu bram Filharmonii. Po koncercie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego gdzie obserwowaliśmy i poznaliśmy różne rośliny.

Tekst: Hanna Gabriela Tomaszewska

 

 
_dsc9750.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 197 gości 

Statystyka

Odsłon : 625168

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016