Koło dziennikarskie dla kl.IV

      

Podczas zajęć koła dziennikarskiego uczniowie będą mieli możliwość wykazania się aktywnością twórczą. Jej wynikiem jest stworzenie własnego czasopisma pt. „Glos czwartoklasisty”. Jest to najbardziej wszechstronna forma aktywizowania twórczości dzieci. Gazetka szkolna jest także cennym narzędziem wychowawczym i umożliwia wyrażanie własnych uczuć i przemyśleń. Uczy przede wszystkim współpracy w grupie, umiejętności rozwiązywania konfliktów, odwagi w korzystaniu z możliwości swobodnego wypowiadania się, planowania działań, umożliwia sukces indywidualny i zespołowy. Na zajęciach koła dziennikarskiego uczniowie będą poszerzać i pogłębiać swoją wiedzę na temat pracy dziennikarza. Zostaną zapoznani z istotnymi problemami etyki dziennikarskiej, z rolą mediów i ich wpływem na rzeczywistość. Ich działania będą również polegać na gromadzeniu informacji o odbywających się na terenie szkoły imprezach i redagowaniu sprawozdań. Zajęcia koła dadzą uczniom możliwość pożytecznego spędzania wolnego czasu.

Tematyka zajęć

 1. Media i ich podział.
 2. Poznanie różnego rodzaju czasopism i gazet oraz ich adresatów.
 3. Budowa gazety.
 4. Kto jest kim w gazecie.
 5. Poznanie różnych form wypowiedzi dziennikarskiej.
 6. Wywiad – sztuka prowadzenia rozmowy. 
 7. Radio od kuchni – wizyta w studiu.
 8. Normy etyczne obowiązujące dziennikarza.
 9. Zasady funkcjonowania zespołu redakcyjnego.
 10. Posługiwanie się językiem i formami dziennikarskimi.
 11. Relacja prasowa – informowanie o ważnych wydarzeniach z życia szkoły.
 12. Stosowanie technik komputerowych w redagowaniu artykułu prasowego.
 13. Znajomość procesu wydawniczego.

 opiekun koła: Katarzyna Nogala

 
_dsc9745.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 131 gości 

Statystyka

Odsłon : 625698

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016