StartAktualnościWĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

WĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

Dnia 30 października ,w piątek uczniowie klasy 1d,3c i 3a razem ze swoimi wychowawczyniami p.L.Gajda-Orlińską, p.K.Kubicką oraz H.G.Tomaszewską brali udział w zajęciach edukacyjnych w Filharmonii Pomorskiej  oraz w Myślęcinku.''Jesienna gałązka literatury muzycznej ''  to temat koncertu w którym braliśmy czynny udział. Kompozytor Zygmunt Noskowski tak pisał we wstępie zbioru piosenek dla dzieci do słów Marii Konopnickiej [105 rocznica śmierci]; ''Oddając Śpiewnik do użytku ogółu,szczęśliwym będę, jeżeli ta drobna praca znajdzie oddźwięk w niewinnych serduszkach młodego pokolenia i czemkolwiek przyczyni się do rozbudzenia w niem wzniosłych uczuć i ukształcenia jego charakteru''.

Wysłuchaliśmy różnych utworów oraz zastanowiliśmy się jak one powstały.Wspólnie stworzyliśmy orkiestrę i przestroiliśmy instrumenty z jesiennej melancholii na polską, pogodną,złotą jesień. Po tym koncercie udaliśmy się do Myślęcinka , gdzie braliśmy udział w lekcji przyrodniczej pt.''Przygotowania zwierząt do zimy''. Oglądaliśmy  również żywe gady,płazy oraz ryby. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 

Tekst: Hanna G. Tomaszewska

 

zapraszamy do galerii zdjęć

 
_dsc9723.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 181 gości 

Statystyka

Odsłon : 625167

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016