StartAktualnościAPEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, odbył się w naszej szkole uroczysty apel z tej okazji. W asyście Pocztu Sztandarowego i po odśpiewaniu Hymnu Narodowego uczniowie z klasy 3 a i 3 c zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne. Na zakończenie uczniowie z klasy 1 d przypomnieli wiersz Marii Konopnickiej, patronki naszej szkoły, „A jak ciebie kto zapyta” i zaśpiewali piosenkę „Jak długo w sercach naszych .”

Uwieńczeniem spotkania było wspólne odśpiewanie z chórem szkolnym „Roty”. Kilka dni wcześniej, uczniowie przygotowujący apel, spotkali się po południu w szkole z rodzicami i dziadkami, by przygotować kotyliony biało-czerwone, na tej uroczystości zdobiące piersi dzieci.

 

Dziękujemy rodzicom i dziadkom za pomoc i miło wspólnie spędzony czas, a także za to, że przekazują tradycje dzieciom i wnukom.

Tekst: Lidia Gajda-Orlińska

 

 
_dsc9748.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 160 gości 

Statystyka

Odsłon : 625161

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016