StartAktualnościŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

20 listopada (piątek) kolejny raz obchodziliśmy dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów i pozytywnych emocji, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Celem akcji było propagowanie „mody” na życzliwość, by stała się ona naturalnym zachowaniem wśród szkolnej społeczności. W ramach powyższego dnia odbyły się wybory „Klasowego Anioła Życzliwości. Certyfikat „Anioła Szkoły Podstawowej   w Nowej Wsi Wielkiej” otrzymali uczniowie:

1.Daria Frontczak kl. I a

2.Maciej Dzikowski kl. I b

3.Nadia Waliszewska kl. I c

4.Paweł Orzechowski kl. I d

5.Hubert Dąbrowski kl. I e

6.Paula Janas kl. II a

7.Patrycja Kołodyńska kl. II b

8.Oskar Witwicki kl. II c

9.Edwin Bąk kl II d

10.Daria Jaszcz kl. III a

11.Julia Grzelak kl. III b

12.Maciej Volkmann kl. III c

13.Malwina Fijałkowska kl. IV a

14.Marcin Erdmann kl. IV b

15.Dianita Bątor kl. V a

16.Wojciech Kaniasty kl. V b

17.Aleksandra Rafińska kl. VI a

18.Zofia Bielik kl. VI b

19.Krystian Skoczylas kl. VI c

Z okazji Dnia Życzliwości każda klasa wykonała plakat pt. „Wszyscy jesteśmy aniołami” interpretując słowa M. Konopnickiej „Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać, gdy obejmiemy drugiego człowieka” oraz zapisała na skrzydełkach  miłe słowa w myśl hasła „słowa uskrzydlają. Następnie tymi skrzydełkami udekorowała znajdującego się na tablicy Samorządu Uczniowskiego „Szkolnego Anioła Miłych Słów”.     W tym dniu obowiązywał kolor anielski : biały, żółty, niebieski. Na szkolnych korytarzach zostały wyeksponowane cytaty   o życzliwości, tworząc tzw. Niebiańską Aleję Życzliwości. W szkole panowała miła   i przyjazna atmosfera.

Tekst: Iwona Puzio