StartAktualnościWĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

WĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

W piątek 27 listopada klasy 1d,3a,3c razem ze swoimi nauczycielkami p.L.Gajda-Orlińską, p.H.G.Tomaszewską, p.K.Kubicką oraz panią Katarzyną Giżycką udały się do Bydgoszczy na kolejną lekcję muzyki do Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Koncert nosił tytuł ''Trójnogi król estrady''. Na estradzie sali kameralnej filharmonii dekoracje dopasowane były do tematu spotkania. Zmieniali się wykonawcy i instrumenty, na których grali. Był tam jednak element stały . Bardzo trudno go było przesunąć, a co dopiero wynieść, dlatego mówimy o nim Król Estrady.

Występował solo,w duecie,w trio, a także wspaniale  akompaniował. Dzięki niemu rozbrzmiewały dźwięki głośne[forte]i cicho[piano]. Fortepian, bo o nim mowa był niezastąpiony. W 155. rocznicę urodzin Ignacy Jan Paderewskiego [1860-1941], pianisty,kompozytora   i polityka, opowiedziano nam o jego ukochanym  instrumencie- fortepianie. Muzycy wykonywali utwory patrona naszej bydgoskiej filharmonii. Po koncercie jedna grupa dzieci udała się do Polskiego Radia PiK,gdzie zapoznała się z pracą dziennikarzy radiowych oraz zobaczyła radio od  środka. Druga grupa zapoznała się z drukarnią ,w której drukowane były katalogi, gazetki ,kalendarze, teczki, foldery itp.Z pełnym kartonem prezentów  bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. W przyszłym miesiącu grupy się wymienią i te dzieci ,które były w drukarni pójdą do radia ,a te dzieci ,które były w radiu pójdą do drukarni.

 

Tekst: Hanna G. Tomaszewska

 
_dsc9750.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 121 gości 

Statystyka

Odsłon : 624277

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016