StartAktualnościWĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

WĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

W piątek 18 grudnia 2015 roku klasy 1d,3a i 3c razem ze swoimi wychowawczyniami panią Lidią Gajda-Orlińską , panią Hanną G.Tomaszewską , panią Krystyną Kubicką oraz panią Marzeną Rudzką pojechały do Bydgoszczy na kolejną lekcję muzyki do Filharmonii Pomorskiej. W związku z tym , że Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż tematem koncertu była ''Cicha Noc w Betlejem Judzkim''. O tym, co wydarzyło się  2015 lat temu opowiedzieli Ewangeliści. Na podstawie ich relacji powstało wiele pieśni  bożonarodzeniowych. Nasze polskie  należą do najpiękniejszych.

Charakteryzują  je niebanalne melodie i słowa, w których znajdujemy nie  tylko opowieść o wydarzeniach   w Betlejem, ale też opisy życia ludzi, piękno tańców narodowych, nazwy dawnych instrumentów świadczące o muzykalności ludu polskiego. Wpleciona w teksty warstwa obyczajowa, wyrażenia gwarowe oraz rodzime elementy kulturowe sprawiły , że odległe Betlejem stało się miejscem bliskim i aktualnym, my stanęliśmy w grocie i zagraliśmy oraz zaśpiewaliśmy Małemu. Po koncercie udaliśmy się do drukarni ReMedia oraz radia PiK, a następnie wróciliśmy do szkoły.

Tekst: Hanna G. Tomaszewska

 
_dsc9724.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 161 gości 

Statystyka

Odsłon : 624347

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016