StartAktualnościŚWIĄTECZNY APEL

ŚWIĄTECZNY APEL

We wtorek 22 grudnia odbył się w naszej szkole apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W pierwszej części apelu zostały przedstawione Jasełka, pt. "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" przygotowane przez uczniów klasy IIc,VIa i VIc pod czujnym okiem pań: Hanny Kozłowskiej, Wiesławy Radzikowskiej i Marzeny Rudzkiej. Jasełka uświetnił występ chóru szkolnego pod batutą pani Darii Urbaniak oraz zagranie kolędy na kontrabasie przez Zosię Bielik z klasy VIb. Występy dzieci wprowadziły nas w piękną atmosferę świąteczną. Pani dyrektor Justyna Łukaszewicz złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia.

Natomiast gromada zuchowa "Wiercipięty" z druhną panią Anną Kuczborską przybliżyła nam historię Światełka Betlejemskiego płonącego przy naszej stajence. W drugiej części apelu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody uczestnikom konkursów organizowanych przez Samorząd Uczniowski, bibliotekę i świetlicę szkolną. Następnie pan Krzysztof Strzelecki przypomniał wszystkim o zasadach bezpiecznego zachowania w czasie przerwy świątecznej i zabawy sylwestrowej. Na zakończenie apelu tradycyjnie już wszyscy razem zaśpiewali kolędę :"Przybieżeli do Betlejem Pasterze".

Tekst: Wiesława Radzikowska