StartAktualnościKOLĘDNICY

KOLĘDNICY

" Miłosierdzie objawia się jako dowartościowanie, jako podnoszenie w górę, jako wydobywanie dobra spod wszelkich nawarstwień zła , które jest w świecie i w człowieku" - Jan Paweł II

10 stycznia 2016 r. w Niedzielę Chrztu Pańskiego , kończącą okres liturgiczny Bożego Narodzenia, do kościoła parafialnego w Nowej Wsi Wielkiej zawitali kolędnicy. Dzieci z naszej szkoły z klasy IIc,VIa,VIc i chór szkolny przedstawiły dla wspólnoty parafialnej Jasełka Bożonarodzeniowe. pt " Otwórzcie drzwi Chrystusowi".

Tegoroczna interpretacja Dobrej Nowiny o narodzeniu Zbawiciela świata - Jezusa Chrystusa  w Betlejem była zarazem przygotowaniem do obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski i Świętego Roku Miłosierdzia. Dlatego też wśród kolędników znaleźli się Książę Mieszko I, Królowa Jadwiga i Królewicz Kazimierz. Nie zabrakło również świętych Rodaków XX wieku: siostry Faustyny Kowalskiej i papieża Jana Pawła II. To właśnie Oni głosili całym swoim życiem, słowem i czynem, ewangeliczną prawdę, że w Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście.

Tekst: Wiesława Radzikowska