StartAktualności"WĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY"

"WĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY"

W piątek 15 stycznia klasy 1d,3a i 3c razem ze swoimi paniami wychowawczyniami oraz z panią Marzeną Rudzką pojechały do Bydgoszczy na lekcję muzyki oraz lekcję muzealną w ramach realizowanego projektu edukacyjnego ''Wędrujemy z muzyką po Bydgoszczy''. Koncert w Filharmonii Pomorskiej nosił tytuł ''Dwunastodźwiękowa apteczka genialnego kompozytora''. Życzenia '' zdrowia'' są najczęściej składanymi i otrzymywanymi na Nowy Rok. Zaproponowano nam uniwersalne panaceum kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta , gwarantujące dobre samopoczucie .

Oczywiście była to muzyka tego genialnego twórcy. 27 stycznia 2016 przypada 260 rocznica jego urodzin . Po wysłuchaniu koncertu odkryliśmy , w czym tkwiła ''uzdrawiająca '' moc dźwięków , które wyszły spod pióra Mozarta. Po tej ''kuracji muzycznej'' udaliśmy się do Muzeum Wojsk Lądowych . Tam uczniowie zapoznali się z umundurowaniem oraz z bronią, którą posługiwali się polscy żołnierze. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły

Tekst: Hanna G. Tomaszewska

 

 
_dsc9738.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Statystyka

Odsłon : 629999

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016