Kółko przyrodnicze kl.IV-VI

ZAJĘCIA KÓŁKA PRZYRODNICZEGO - ROK SZKOLNY 2012/2013

 

Zajęcia w ramach kółka przyrodniczego odbywają się w piątki na 6 i 7 godzinie lekcyjnej w sali 123 oraz podczas wycieczek terenowych.

 

Fotoreportaż z niektórych naszych zajęć

 

PORY ROKU W LESIE – JESIEŃ – ŚLADAMI I TROPAMI ZWIERZĄT

Wycieczka z udziałem myśliwego p. Mieczysława Wysińskiego – Prezesa Koła Łowieckiego nr 46 SOKÓŁ w Inowrocławiu. Na trasie naszej ścieżki „Buczyny” obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią i rozpoznawaliśmy ślady i tropy zwierząt. Niektóre sfotografowaliśmy – tropy łani. Na jednym z przystanków ścieżki niedawno odbyła się uroczystość odsłonięcia obelisku poświęconego pamięci zmarłych kolegów myśliwych i leśników z Koła Łowieckiego „Sokół”.

 

 

PORY ROKU W LESIE – ZIMA – ŚLADAMI I TROPAMI ZWIERZĄT

W styczniu ponownie wyruszyliśmy do lasu w poszukiwaniu tropów zwierząt – tym razem na śniegu. Było ich bardzo dużo, od najmniejszych (myszy i nornice) po większe (sarny i jelenie). Zabraliśmy ze sobą karmę dla zwierząt (siano, ziemniaki, marchew, jabłka, kasztany, ziarno zbóż). Pokarm wyłożyliśmy do paśnika i udaliśmy się w drogę powrotną.

 
_dsc9744.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

Statystyka

Odsłon : 625446

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016