StartSzkołaSamorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

przewodnicząca: Aleksandra Pirowicz

zastępca: Gabriela Kąkolewska (kl I-III)

Izabela Liczbik ( kl.IV-VI)

sekretarz: Martyna Świerska


Przygotowania do pasowania uczniów klas pierwszych

i obchodów Dnia Nauczyciela.

W październiku członkowie SU  przygotowali niespodzianki dla kolegów i koleżanek z klas pierwszych. W związku z pasowaniem  i przyjęciem ich     w poczet uczniów naszej szkoły przygotowaliśmy dla nich na tę uroczystość birety.

Pamiętaliśmy również o naszych nauczycielach i pracownikach szkoły – otrzymali oni od nas tulipany, które wykonaliśmy dzięki pomocy pani Iwony Ciesiółka.

 

Akcja ,,Pola nadziei" w naszej szkole.

Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei.Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci  i młodzieży na potrzeby osób chorych. Honorowy Patronat nad krakowską akcją sprawuje Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski. Od 2003 roku Pola Nadziei realizowane są przez Hospicja z innych miast Polski. Działania te są koordynowane przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.
Kampania „Pola Nadziei” przebiega w dwóch etapach: jesiennym oraz wiosennym.
Elementem kampanii jesiennej „Pól Nadziei” jest sadzenie żonkili w wybranych miejscach.
Wiosną między 12 marca a 27 maja 2012 roku, wraz z zakwitnięciem żonkili, zostanie przeprowadzona główna akcja „Pól Nadziei”, w ramach której zorganizujemy kursy dla wolontariuszy, konkursy (plastyczny, poetycki i fotograficzny, na biżuterię żonkilową), pokaz filmowy, kwesty uliczne z wręczaniem darczyńcom kwiatów żonkili. Zwieńczeniem kampanii będzie koncert finałowy (27 maja 2012r.) podczas którego zostaną wyróżnieni wszyscy, którzy włączyli się  w akcję.

Akcja ,, Pola nadziei” w naszej szkole

W tym roku  do akcji przystąpiła również nasza szkoła.  Dyrekcja szkoły, pani pedagog, opiekunowie SU oraz przedstawiciele samorządu posadzili żonkile.  Wiosną przystąpimy do kolejnych działań  w ramach tej akcji. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem akcji. Już dziś zachęcamy do udziału w konkursach  i niesienia pomoc y innym.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

Dzisiaj wielka jest rocznica -

jedenasty listopada!...

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.

W związku  z obchodami 93.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości członkowie Samorządu Uczniowskiego dołączyli do delegacji , która o godz. 15 wyruszyła na cmentarz.  Uczestniczyliśmy we wspólne modlitwie.  Złożyliśmy  kwiaty i zapaliliśmy znicze na grobach tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. W czwartek przygotowaliśmy gazetkę na tablicy SU , na której umieściliśmy najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć tych wszystkich, którzy na przestrzeni wieków oddali życie za wolną Ojczyznę.

 

DZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE

 

Najważniejsze, czego człowiek

w swoim życiu musi się nauczyć to:

Nauczyć się miłości

Miłości do przyrody,

Miłości do ludzi

Miłości do wszystkiego,

co słabe i kruche,

Miłości do tego,

Co jest tajemnicą

Tylko w miłości człowiek może

Stać się człowiekiem.

 

Phil Bosmans: „Najważniejsze czego człowiek...”

 

Słowo tolerancja oznacza (według słownika) poszanowanie cudzych poglądów, zachowań, wyglądu.

Oznacza ono cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Odmiennością może być inna narodowość, wyznanie, poglądy, sposób ubierania, niepełnosprawność . Wszelkie poglądy, upodobania, obyczaje czy postępowanie mogą być całkowicie odmienne od naszych i nie musimy się z nimi zgadzać. Tolerancja jest właśnie szacunkiem dla ludzi, ich wolności i sposobu życia mimo, iż jest całkowicie odmienny od naszego. Nie znaczy to jednak, że ma nas pozbawiać własnych poglądów i sposobu myślenia.

W tym roku połączyliśmy obchody Dnia Tolerancji z Dniem Życzliwości. Uczniowie mieli do wyboru różne formy , by wyrazić szacunek i akceptację dla innych. Cieszymy się, że większość klas zaangażowała się w akcję. Pomysły były różne. Część uczniów przygotowała piękne plakaty, inni wyrazili tolerancję dla innych za pomocą stroju. Gratulujemy pomysłowości.

Ufamy, że kolejne dni naszego szkolnego życia pokażą, iż potrafimy być tolerancyjni. Tego sobie wszyscy życzymy. Zapraszamy do galerii.

 

Plakaty wykonane przez uczniów klasy IIIa

Plakat VIb

Plakat Vc

Plakaty IVb

plakat VB

IIIa

klasa IVb

Klasa IIa

klasa Vb

klasa IVc

 

ANDRZEJKI

 

Nalejcie wosku na wodę
ujrzycie swoją przygodę.
Słyszałam od swej macierze,
że która mówi pacierze,
w wigiliją Jędrzeja Świętego
ujrzy oblubieńca swego.

Marcin Bielsk
i

Andrzejki - magia wróżb

Andrzejki obchodzimy w wigilię (czyli w przeddzień) dnia świętego Andrzeja - 29 listopada.

Andrzejki obchodzone są w całej Europie.

Andrzejki to wieczór poświęcony wróżbom, które dotyczą małżeństwa, miłości.

Tego wieczoru spotykają się młode kobiety, dziewczyny i wróżą sobie, która pierwsza i za kogo wyjdzie za mąż.

Jedną z najbardziej popularnych wróżb andrzejkowych jest lanie wosku.

Pierwsze udokumentowane wzmianki o wróżbach andrzejkowych pochodzą z roku 1557 - Marcin Bielski umieścił je w swojej sztuce teatralnej “Komedyja Justyna i Konstancyjej”

Przypuszcza się, że andrzejkowe wróżby brały swój początek ze starożytnej Grecji.  Według teorii kult św. Andrzeja i tradycja wróżb miłosnych wywodzi się ze starogermańskich wierzeń związanych z bogiem miłości, płodności i bogactw - Freyrze

Dzień Świętego Andrzeja Apostoła, najhuczniej obchodzony jest w Szkocji, w kraju, którego Św. Andrzej jest patronem.
Święty Andrzej Apostoł był bratem Św. Piotra, uczniem Jana Chrzciciela, prowadził działalność misjonarską nad Morzem Czarnym. Zginął ukrzyżowany na Peleponezie w mieście Patras 30 listopada 30 roku na krzyżu w kształcie litery X (stąd nazwa Krzyż Świętego Andrzeja). Jest patronem Szkocji i Rosji.

Członkowie SU również pamiętali o andrzejkowych wróżbach . Z tej okazji przygotowaliśmy gazetkę oraz wróżby. W czasie przerw można było skorzystać z oferty przygotowanej przez członków SU . Wróżby cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, co nas bardzo cieszy.

Dziękujemy za zaangażowanie uczniom klasy II a, II c, V a, V c, VI b .

 

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

8 grudnia 2011 r. Samorząd Uczniowski przy współpracy rodziców i uczniów naszej szkoły zorganizował kiermasz świąteczny. Sprzedawaliśmy na nim m.in. pierniczki, kartki świąteczne, obrazki oraz bombki wykonane przez uczniów. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Zebrane pieniądze wspomogą przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z rodzin potrzebujących.

Wszystkim darczyńcom, którzy wspomogli organizację kiermaszu serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pań: Krystyny Królikowskiej, Małgorzaty Lisieckiej, Barbary Biskupiak-Loks oraz Agaty Trochowskiej. Pragniemy również podziękować rodzicom, którzy po raz kolejny wsparli naszą akcję: Pani Kołnierzak, Pani Sas oraz Pani Klecha. Kiermasz nie mógłby się odbyć również bez wsparcia naszych uczniów, dlatego gorąco dziękujemy klasom: IVb, Vc, VIb, VIc.

 

Hej kolęda, kolęda…….

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

W tym roku członkowie Samorządu Uczniowskiego postanowili nawiązać do polskiej tradycji i odwiedzić pracowników szkoły, nauczycieli, koleżanki i kolegów oraz przyjaciół szkoły z  kolędą .Chcieliśmy w ten sposób złożyć życzenia i podziękować  wszystkim za to, że są.

W  Noc Betlejemską dzieląc się opłatkiem z każdym z Was pragniemy  wspomnieć słowa wieszcza Cypriana Kamila Norwida:  "Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie".
Niech ogarnie Was uczucie radości, miłości i szczęścia rozlewając się obfitością łask, które niech Nowonarodzone Dziecię Boże wniesie w życie Wasze i Waszych Rodzin.
Niech składany pokłon u żłóbka wprowadzi w Was poczucie bezpieczeństwa i pokoju w Nowym 2012 Roku
dając siłę  do realizacji marzeń, o które warto walczyć;
Radości, którymi warto się dzielić;
Przyjaciół, z którymi warto być
i Nadziei bez której nie da się żyć.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!


"GÓRA GROSZA"

W tym roku Samorząd Uczniowski przyłączył się do XII edycji akcji „Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo NASZ DOM . Inauguracja ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2011” miała miejsce się 18 listopada 2011 roku. W naszej szkole zbiórka trwała od 21 listopada do 2 grudnia 2011roku. W styczniu przeliczyliśmy zebrane fundusze i przekazaliśmy je na konto organizatora. Udało nam się zebrać 70, 61 gr. Pozyskane fundusze zostaną przekazane na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

Wszystkie Kolory Świata- projekt UNICEF

W Sierra Leone 20% dzieci umiera przed 5 urodzinami. Brakuje szczepionek i lodówek do ich przechowywania. Wspólnie możemy zmienić sytuację dzieci w Sierra Leone, jeśli wszyscy włączymy się do pomocy.

Drodzy Rodzice, Nauczyciele , Uczniowie !

Od 31.01.- 10.02. 2012 będzie trwała akcja ,, Zaopiekuj się laleczką”.

Szmaciana laleczka może uratować życie.

Minimalny koszt darowizny przekazany za laleczkę to 10 ZŁ. Taki jest bowiem koszt zakupu jednej szczepionki dla dzieci mieszkających w Sierra Leone.

,, Otwórzmy nasze serca na potrzeby innych”

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję szycia laleczek. Wszystkie prezentują się wspaniale.

 

WALENTYNKI 2012

W tym roku szkolnym Walentynki wypadły w czasie ferii, dlatego obchodziliśmy je w naszej szkole już 10.lutego. Tego dnia można było zakupić serduszka przygotowane przez członków SU . W związku z tym świętem ogłosiliśmy też konkurs na

,, NAJŁADNIEJSZĄ I NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ WALENTYNKĘ”.

Zwycięzcami zostali Oliwia Goch z klasy II a , Kacper Rafiński z klasy IV a i Marta Gorzelańczyk z klasy VI c.


PODSUMOWANIE PRACY SU W I PÓŁROCZU

Dnia 02.03.2012 odbył się apel , na którym podsumowano pracę członków SU w czasie I semestru. Omówiliśmy działania , które zrealizowaliśmy, wręczyliśmy dyplomy za udział w konkursach.

Poinformowaliśmy też o efektach działań podejmowanych w ramach projektu organizowanego przez Unicef pod nazwą ,,Wszystkie Kolory Świata''. Wykonanych zostało 70 lalek. Zebraliśmy 1200zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Unicef. Dowód wpłaty jest do wglądu w czasie zebrania Samorządu Uczniowskiego. Wręczyliśmy podziękowania najaktywniejszym uczniom, rodzicom.

Najbardziej oczekiwanym momentem przez uczniów było ogłoszenie wyników konkursu, który trwał przez cały semestr ,, Klasa na medal”. Wyniki przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE – KLASA IV B

II MIEJSCE – KLASA IV C

III MIEJSCE – KLASA IV A

IV MIEJSCE – KLASA V A

V MIEJSCE – KLASA V B

VI MIEJSCE – KLASA V C

VII MIEJSCE – KLASA VI B

VIII MIEJSCE – KLASA VI C

I X MIEJSCE – KLASA VI A

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Członkowie SU


KLASA IVB - "KLASA NA MEDAL"

 


 

Zbieramy na sztandar

Społeczność uczniowska wraz z przedstawicielami Rady Rodziców przygotowuje się do imprezy pod nazwą ,, Sztandarowy koncert”. Celem imprezy jest zebranie funduszy na zakup nowego sztandaru. W zawiązku z tym członkowie SU pod kierunkiem pani Krystyny Królikowskiej przygotowywali prace plastyczne, które zostaną przekazane na kiermasz. Zachęcamy wszystkich do udziału.

 

 

 

 

 

 

.............................................................................................................................................

CZŁONKOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

Ia -Bączkowska Monika, Kołnierzak Michalina, Jaś Santus

Ib- Sylwia Walkowiak, Józio Jopkiewicz, Zuza Wojtarowicz

Ic- Wiktor Szportun, Maja Grzybowska, Marta Wysota

IIa –Alicja Bączkowska, Kamil Idec

II b-Wiktoria Pufal, Oliwia Pasik, Ola Rzepa

II c-Adam Zadroga , Jędrusik K., Filipiak W.

III a – Ewelina Urbańska, Martyna Dzikowska, Marcel Głon

III b- Jakub Suwalski, Natalia Andryszak, Michał Czyż

III c- Vanessa Andryszak, Kacper Zybała, Weronika Kustosz

IV a Weronika Pilat, Maciej Perlak, Kacper Golnik

IV b- Maja Herman, Klaudia Szczerba ,Weronika Zalewska

IV c-Adrian Szal, Aleksandra Pirowicz, Oliwia Piotrowska

V a- Tomasz Kozłowski, Mateusz Wąsowicz, Mateusz Kaczmarczyk

V b- Alicja Bareła, Filip Łukaszewski, Jakub Fercho

V c-Monika Futyma, Martyna Świerska, Kamil Jurek

VI a – Sylwia Kilińska, Kinga Stachel, Mikołaj Szydłowski

VI b – Nicole Herbert, Adam Radzicki, Czarek Głon, Natalia Szol, Joanna Jefimuk

VI c- Kacper Tomaszewski, Monika Buziak, Natalia Kowalik


PIERWSZY KIERMASZ

26 października dzięki zaangażowaniu członków Samorządu Uczniowskiego i rodziców udało się zorganizować pierwszy w tym roku szkolnym kiermasz. Sprzedawaliśmy na nim słodkie niespodzianki przygotowane przez rodziców oraz breloczki i zakładki wykonane z filcu przez panią Hannę Kozłowską. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zrozumienie. Zebrane fundusze zamierzamy przeznaczyć na zakup nagród dla osób uczestniczących w organizowanych przez nas konkursach.

 

 

SZKOŁA MOICH MARZEŃ

8 listopada  odbyła się w naszej szkole debata na temat  szkoły. Uczestniczyli w niej nauczyciele, rodzice oraz członkowie samorządu. Na początku obejrzeliśmy  prezentację   ,, Czy wiesz, że…”.  Pózniej nastąpiła chwila wspomnień. Każdy z uczestników debaty  przedstawił swoje wrażenia, refleksje  z lat szkolnych. Następnie pracowaliśmy w grupach. Zadaniem wszystkich uczestników debaty  było przygotowanie odpowiedzi na pytania:

  1. Co jest w mojej szkole ?
  2. Co chciałbym zmienić ?
  3. Co mogę zrobić, żeby wprowadzić te zmiany?

Wcześniej , w  czasie zebrania członków SU   , zorganizowaliśmy debatę na ten temat.  Wytypowani przez nas uczniowie zaprezentowali  wnioski z naszej dyskusji w czasie spotkania z nauczycielami i rodzicami. Całość uzupełnili własnymi uwagami i propozycjami. Spotkanie przebiegało w miłej , przyjaznej atmosferze.

 

 

 

 

11  LISTOPADA  - ROCZNICA ODZYSKANIA

NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

,, Zerwałeś Orle nasz

Biały, kajdany

I już swobodny

wzleciałeś w przestworza.

Wzrok Twój ogarnia

I bory i łany-

Od Tatr śnieżnych do

Polskiego morza”

( Wiersz anonimowy)

 

11 listopada obchodziliśmy 92. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Członkowie Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w gminnych obchodach  tego święta. Wraz z przedstawicielami samorządu oraz organizacji działających w naszej gminie udaliśmy się   na cmentarz, aby tam złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicze na gronach tych,   dzięki którym przetrwał nasz język, nasza kultura i tradycja. Uczestnicząc w obchodach tego święta oddalismy hołd tym, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce.

 

 

16 listopada – Międzynarodowy Dzień

Tolerancji

Ludzie są różni. Nigdy nie było i nie będzie kogoś takiego jak Ty czy ja. Każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny. Jesteśmy podobni  i jednocześnie różnimy się. Jest to zupełnie naturalne.

16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W związku z tym członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali krótką część artystyczną , którą zaprezentowali w czasie apelu 22 listopada. Tego dnia odbyły się w naszej szkole również obchody Dnia Życzliwości Przedstawiciele klas I-VI wygłosili teksty o tolerancji. Uczennice klasy  VI b- Kinga Paciorek, Ewelina Witek i Anita Truchan z tej okazji skomponowały muzykę oraz napisały tekst piosenki, która odśpiewały na zakończenie. Pierwsze kroki w tworzeniu tekstów piosenek poczynili również chłopcy z klasy IVb. Całość prowadziły Monika Buziak i Natalia Kowalik.  Zorganizowaliśmy również debatę na ten temat . Omawialiśmy zachowania krzywdzące innych, naruszające normy społeczne i granice prywatności oraz wypracowaliśmy własne definicje tolerancji. Staraliśmy się uzmysłowić sobie ,co sprawia nam przykrość, czego nie tolerujemy, co nam zagraża. Doszliśmy do wniosku,  że najprostszym wymiarem tolerancji jest nasza prywatność. Pracując w grupach, stworzyliśmy plakaty obrazujące omawiany temat. Ten dzień był dla nas bardzo ważny.

Wśród obowiązków życia codziennego, w ciągłej gonitwie, zaabsorbowani własnymi sprawami, zapominamy o potrzebach innych. Dostrzegamy to, co dotyczy nas samych i śmiejemy się z innych lub ich oceniamy. Nie pamiętamy, że nasze zachowanie może również przeszkadzać, krzywdzić, denerwować. Egoizm powoduje zanik samokrytycyzmu. Przypominanie o innych, choćby w postaci takiego przedsięwzięcia, może poruszy w nas strunę wrażliwości, pomoże spojrzeć na innych z wyrozumiałością, pozwoli "tych innych" w ogóle zauważyć.

 

ANDRZEJKI 2010

Andrzejki (znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki) to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła sie w 1557 r. za sprawą Marcina Bielskiego.

Dzień ten przypada na końcu lub na poczatku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynajacym sie adwentem.

W naszej szkole zorganizowaliśmy dyskotekę andrzejkową w czwartek - 25 listopada. Koleżanki z klasy 5b i 6 c przygotowały wróżby. Część uczniów chciała poznać swoją najbliższą przyszłość, inni prezentowali swoje umiejętności na parkiecie. wszystkim dopisywały humory. Wieczór upłynął w miłej atmosferze.

Tekst: Anna Kwiatkowska

 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY "JESIEŃ W OBIEKTYWIE"

Na konkurs wpłynęło 14 prac . Ich autorami byli uczniowie klas I- VI. Wszystkie zdjęcia były wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy uczeń  dostrzegł piękno natury w innym szczególe. W czasie ostatniego zebrania w wyniku głosowania wyłoniliśmy laureatów.

Oto wyniki:

I miejsce  - Monika Ćwiklińska

II miejsce  - Weronika Gawron

III miejsce  - Joanna Jefimuk i Kinga Paciorek

Wyróżnienia: Oliwia Hotloś i Natalia Andryszak

 

Gratulujemy i zachęcamy do fotografowania zimowych krajobrazów . W styczniu ogłosimy kolejny konkurs.

Podziękowania

Składamy serdeczne podziękowania pani Agnieszce Sikorskiej z firmy ,,Remondis”

za przekazane dary, które przeznaczyliśmy na nagrody dla laureatów.

 

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

Święta tuż, tuż. Już czujemy ich magię. Dekorujemy sale lekcyjne, nasze domy, kupujemy prezenty. Nie wszystkich jednak cieszą te przygotowania. W bardzo trudnej sytuacji są rodziny zamieszkujące tereny dotknięte powodzią. Z myślą o potrzebujących zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy oraz świąteczny kiermasz. Zebrane fundusze przeznaczyliśmy na zakup rzeczy, zabawek i słodyczy dla jednej z rodzin mieszkającej                     w Lubomirce,  w gminie Wilków.

Wszystkim, którzy dołączyli się do akcji ,, Szlachetna paczka” poprzez złożone dary rzeczowe lub pieniężne serdecznie  DZIĘKUJEMY.

Podziękowania

,,Jeśli choć jedną dobrą myśl,
Wniosłeś do czyjegoś umysłu,
Jedno dobre uczucie zaszczepiłeś,
W czyjeś serce,
Jedną godzinę szczęścia,
Rozpromieniłeś smutne,
Szare życie, spełniłeś zadanie,
Anioła na ziemi.”

J. Lubbock

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy przekazali dary na kiermasz   a szczególności Pani Krystynie Królikowskiej, która wykonała stroiki,       klasie II a , panu  R. Herbet.Gorące podziękowania kierujemy też  pod adresem rodziców, którzy po raz kolejny nas wsparli. Dziękujemy  pani Radzickiej, pani Gawron, pani Klecha, pani Andryszak, pani Pełelskiej oraz pani Wielgus.


AKCJA "GÓRA GROSZA"

W dniach od 22 listopada do 3 grudnia trwała w naszej szkole,podobnie jak w wielu innych akcja pod nazwą "Góra Grosza". Głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo "Nasz Dom".                                                                  Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.. Towarzystwo "Nasz Dom" utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, jak również pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. Od jedenastu lat patronat nad akcja obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w styczniu przeliczyli pieniądze, następnie zostały one zapakowane i przekazane organizatorom akcji. Udało nam się zebrać 126,43. wszystkim koleżankom, kolegom oraz nauczycielom dziękujemy za zrozumienie i przyłączenie się do akcji.

 

POCZTA WALENTYNKOWA

Walentynki (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego.

Do Polski obchody tego święta trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca.

Przygotowania do Walentynek w naszej szkole rozpoczęły się przed feriami. Członkowie SU spotkali się, by przygotować walentynkowe ozdobne karteczki. Przeważały oczywiście czerwone serduszka. Grupa uczniów z klasy IV c wykonała też walentynkowe wisiorki oraz serduszka z masy solnej. Można więc było znaleźć coś dla swojej sympatii.

W poniedziałek – 14 lutego na przerwach można było zakupić niespodziankę dla bliskiej osoby. Przygotowaliśmy także życzenia dla wszystkich i zamieściliśmy je na naszej tablicy. Każda okazja do tego , by wywołać uśmiech na twarzy naszych bliskich jest dobra. Pamiętajmy o tym każdego dnia.

 

 

WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT


18 lutego członkowie Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w wyjeździe do schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. Przekazali na ręce pani Izabelli Szolginia pokarm dla psów i kotów ofiarowany przez uczniów naszej szkoły w ramach akcji zorganizowanej przez uczniów z SU. Wolontariusz oprowadził nas po terenie schroniska, pokazał szczeniaczki i ,, pokój ”kotów. Widzieliśmy także boksy z ,,agresywnymi ” pieskami. Przez cały pobyt dzieciom towarzyszyła Oliwka- duży i dobrze wychowany rottweiler . Opiekunowie i pracownicy schroniska w imieniu zwierząt serdecznie dziękują dzieciom za pamięć i gorące serca.

Tekst : Hanna Kozłowska

 

Konkurs  fotograficzny i plastyczny ,, Zimowy pejzaż” rozstrzygnięty.

Zima dobiega końca. Wszyscy czekamy już z niecierpliwością na oznaki wiosny. Cieszymy się, ze naszym kolegom i koleżankom udało się dostrzec piękno zimowych krajobrazów                   i uwiecznić je na fotografii lub wykonać piękne prace plastyczne.

Oto lista nagrodzonych w konkursie fotograficznym:

I miejsce – Michalina  Kołnierzak I a

II miejsce   -   Julia Horoszczuk   I c

III miejsce  - Sandra Czoch   V a

Nagrodę główną w konkursie plastycznym przyznano uczennicy klasy Ia

Gabrysi  Kąkolewskiej  z klasy   I a.

Wyróżnienie zdobyła Celestyna Jopkiewicz    VIb

Zwycięzcom

Gratulujemy!!!

POWITANIE WIOSNY

21 marca pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. Uczniowie klas I-VI przygotowali Marzanny, które zostały spalone na placu za Remiza Strażacką. Towarzyszyli nam strażacy. Wszystkie kukły były tak brzydkie, ze zajęły I miejsce w konkursie ogłoszonym przez samorząd. Tego dnia odbył się również turniej sportowy ,, ABC”. Przedstawiciele klas a, b, c rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. Nad całością czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie klas b. Gratulujemy wszystkim i pozdrawiamy wiosennie.

 

 

KONKURS ŚWIĄTECZNY NA ,, NAJŁADNIESZĄ PISANKĘ

W kwietniu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs świąteczny na ,, Najładniejszą pisankę”. Na konkurs wpłynęło dużo różnorodnych prac. Jurorzy – członkowie SU mieli trudne zadanie. Podziwiali kreatywność koleżanek i kolegów oraz zaangażowanie i precyzję wykonania.

Oto werdykt jurorów

W kategorii klas I-III

I miejsce przyznano Patrycji Gawron

III miejsce zajęła klasa II a

III miejsce zdobyła praca Wiktorii Wyrwa

W kategorii klas IV- VI

I miejsce przyznano Maciejowi Perlakowi z klasy

II miejsce zajęła Karolina Gąsior

III miejsce przypadło Weronice Gawron

 

Wielkanoc pachnie wiosną.
to pora tak radosna, pełna pisanek kolorowych i prezentów zajączkowych. Na stole bazie , cukrowy baranek i mnóstwo wody w dyngusowy poranek. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzymy Wam dużo zdrowia, pogody ducha, smacznego jajka.

" DZIEŃ BEZ PRZEMOCY" - DEBATA

06.06..2011 obchodziliśmy po raz kolejny ,,Dzień bez przemocy” w naszej szkole. Tego dnia zorganizowaliśmy w czasie zebrania SU debatę, na temat przeciwdziałania zachowaniom agresywnym. Przewodnicząca przypomniała zebranym kodeks ,, Szkoły bez przemocy”. Następnie przedstawiciele debaty wykonali plakaty i metaplan dotyczący bezpieczeństwa w naszej szkole.

 

 

 
_dsc9739.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 176 gości 

Statystyka

Odsłon : 625465

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016