Podsumowanie trzeciego wyjazdu

29 listopada nastąpiło podsumowanie kolejnego wyjazdu do Bydgoszczy w ramach projektu „Wędrujemy z muzyką po Bydgoszczy”.

Tym razem konkurs dotyczył nie tylko lekcji muzyki, ale poszerzony został o prace związane z pobytem na Stadionie Miejskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka, a potocznie zwanym Stadionem Zawiszy.

Jury oceniło i nagrodziło wszystkie prace, a było ich tym razem dwadzieścia.

Wręczenie nagród poprzedziła krótka rozmowa, podczas której uczniowie wykazali, jak wiele informacji dostarczyła im ta wycieczka.

Okazało się, że zapamiętują szczegóły nawet mało istotne. Zapamiętały bowiem, że specyfik do smarowania rąk ciężarowców to magnezja.

Prace zachwyciły nie tylko jurorów. Powstały nawet śliczne skrzypce i altówki z tektury. Trzy uczennice z klasy 3a wyszukały i opisały postaci sportowców z naszego regionu. Nie zabrakło ilustracji przedstawiających salę koncertową w Filharmonii Pomorskiej, a także stadion i poszczególne sale ćwiczeń, które odwiedziliśmy.

Jest co podziwiać. Rosną nam prawdziwe talenty.

Gratulujemy!

Nagrody wręczyła pani Krystyna Kubicka.

Na koniec przekazaliśmy do naszej biblioteki szkolnej książkę, którą otrzymaliśmy w darze od pani Marty, przewodniczki po stadionie. Tytuł książki to „Kariera z kolcami”, a autorem jest pan Bohdan Tomaszewski. Ten słynny komentator sportowy opisuje w książce losy sportowca, który jest patronem Stadionu Miejskiego w Bydgoszczy.

GALERIA PRAC