StartOferta edukacyjnaProjekty edukacyjneŻyję aktywnie..."KTO ZDROWIE SZANUJE TEN NIGDY NIE CHORUJE"

"KTO ZDROWIE SZANUJE TEN NIGDY NIE CHORUJE"

PAŹDZIERNIK

W ramach projektu „Żyję aktywnie w domu i w szkole. Odżywiam się zdrowo i żyję kolorowo” 25 października odbyło się spotkanie z lekarzem. Hasło miesiąca brzmiało: „Kto zdrowie szanuje ten nigdy nie choruje” . Postanowiliśmy więc zaprosić pana Tadeusza Kołnierzaka, tatę Michaliny, by nam opowiedział o tym, co robić, by nie chorować, czyli żyć zdrowo. Uczniowie z klasy IIIa wraz z panią Krysią Kubicką wcześniej przygotowali tematyczne plakaty, które przydały się podczas wykładu pana doktora. Nasz gość w bardzo przystępny sposób, angażując uczniów, przybliżył wszystkie aspekty zdrowia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie. Swoje wystąpienie pan Kołnierzak poparł nie tylko plakatami, ale także wykorzystał dostępne w klasie materiały multimedialne.Na koniec, by zebrać i podsumować tę nietypową i atrakcyjną lekcję o zdrowiu, pan doktor podzielił zebranych na trzy grupy. Przydzielił zadania i sprawdził, co dzieci zapamiętały.Okazało się, że wszyscy uważnie słuchali i zadania wykonali rewelacyjnie. W nagrodę każde dziecko otrzymało lizaka. Słodycze są dozwolone, jak zaznaczył pan doktor, ale w ograniczonej ilości. Uczniowie zaś podziękowali za piękną lekcję i złożyli życzenia, gdyż 18 października wszyscy lekarze obchodzili swoje święto. Tego dnia bowiem imieniny świętuje św. Łukasz, który jest patronem lekarzy. Pan doktor dostał piękne kwiatki. Postanowiliśmy częściej zapraszać do szkoły pana Kołnierzaka.

Tekst: Lidia Gajda