StartSzkołaBaza lokalowa

.Charakterystyka szkoły

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej prowadzona jest przez Gminę Nowa Wieś Wielka. Baza szkoły składa się z budynku mieszczącego świetlicę, stołówkę, kuchnię, niewielką bibliotekę, małą salę gimnastyczną- salę zabaw oraz 12 sal dydaktycznych, w tym pracownie:

• języka polskiego, historii, matematyki, języka angielskiego, przyrody, edukacji wczesnoszkolnej, komputerową na 11 stanowisk

Nasi uczniowie mają do dyspozycji boiska asfaltowe oraz boisko ze sztuczną trawą. Niestety nie posiadamy pełnowymiarowej sali gimnastycznej. W związku z dużą liczbą uczniów baza szkoły jest niewystarczająca i dlatego praca odbywa się na dwie zmiany, a nasi uczniowie korzystają z sali gimnastycznej i 3 sal dydaktycznych należących do Gimnazjum.

Od roku 2007 trwają intensywne prace remontowo- adaptacyjne, które z roku na rok polepszają warunki pracy i nauki oraz bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli. W tym czasie dokonano gruntownych remontów 8 sal dydaktycznych, toalet uczniowskich, stołówki, małej sali gimnastycznej, ocieplono budynek i wykonano elewację, zainstalowano w pomieszczeniach piwnicznych mechaniczną wentylację. Nadal jednak baza szkoły wymaga modernizacji, a w przyszłości rozbudowy o co dyrekcja wraz z organem prowadzącym będzie zabiegać w miarę posiadanych środków finansowych.

SALE LEKCYJNE

PARTER SALA NR 16