StartOferta edukacyjnaProjekty edukacyjnePoznaję, przeżywam, jestemPODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO "POZNAJĘ, PRZEŻYWAM, JESTEM"

PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO "POZNAJĘ, PRZEŻYWAM, JESTEM"

Od  października do czerwca realizowany był w klasa I a, I c, II b projekt edukacyjny ,,Poznaję, przeżywam, jestem”. Uczniowie  uczestniczący w tym projekcie poznawali ciekawe miejsca w najbliższej okolicy oraz uczestniczyli  zajęciach edukacyjnych  w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Październik

Podczas tego wyjazdu uczniowie  zwiedzili  Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy. Uczestniczyli w zajęciach pt ,,Szarpnięcia i szturchnięcia”. Poznali instrumenty strunowe: gitarę, harfę, skrzypce, kontrabas. Następnie podziwiali ogród botaniczny w Myślęcinku  w jesiennej szacie.

Listopad

W czasie drugiego wyjazdu uczniowie uczestniczyli poranku muzycznym pt. ,,Dźwiękowe baju – bajanie”. Podczas  słuchania bajki muzycznej  pt. ,,Piotruś i wilk” na motywach rosyjskiego kompozytora Sergiusza Prokofiewa poznali instrumenty dęte. Następnie udali się do radia PIK  w Bydgoszczy, gdzie zapoznali się z pracą radiowca.

Grudzień

Podczas tego wyjazdu uczniowie  poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia słuchając utworów z dzwoneczkami. Na scenie gościł  Mikołaj z muzycznymi prezentami. Uczniowie wspólnie śpiewali kolędy. Następnie udali się do Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, gdzie zapoznali  się ze sposobami  pracy policji podczas wykrywania przestępstw.

Styczeń

W styczniu   zajęcia muzyczne pt. ,,Karnawałowy zawrót głowy” wprowadziły uczniów w nastrój karnawałowych zabaw i balów. Poznali tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quicstep i tańce latynoamerykańskie : sambę, cha-cha, rumbę, paso doble, jive. Najbardziej zachwyciła wszystkich samba. Następnie poznali  historię szkolnictwa i pracę w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Bydgoszczy.

Luty

Luty  upłynął pod wpływem teatralnych doznań. Uczniowie  spacerowali poznali urokliwe miejsca w Bydgoszczy – Wyspę Młyńską, gdzie podziwiali krzesło -rekwizyt z filmu ,, Magiczne drzewo’’,  ulicę Długą, Stare Miasto w Bydgoszczy. Następnie uczestniczyli w spektaklu Teatru Burattino  pt. ,,Brzydkie Kaczątko’’ oraz wzięli udział w lekcji teatralnej.

Marzec

W marcu uczniowie uczestniczyli w  poranku muzycznym pt. ,,Maszyna do pisania muzyki”  na którym poznali  akordeon. Następnie  poznali sposób segregacji  śmieci oraz  uczestniczyli w zajęciach ekologicznych w firmie REMONDIS.

Maj

Podczas majowego wyjazdu do filharmonii  uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzycznych : ,,Witajcie w naszej bajce – Rozśpiewana Akademia Pana Kleksa”. Uczniowie  wspólnie  z Panem Kleksem śpiewali utwory   z Akademii  do słów wierszy J.Brzechwy. Najbardziej podobała się im ,,Kaczka  Dziwaczka’’. Następnie udali  się do  Centrum Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku , gdzie zwiedzali  ZOO. Wszystkich zachwycił piękny ogon pawia.

Czerwiec

Podczas ostatniego wyjazdu uczniowie  zwiedzili  ,,Solanki ”w Inowrocławiu, drukarnię Pozkal. Następnie  zwiedzili  ,,Mysią Wieżę’’   w Kruszwicy , poznali  legendę o  Popielu   oraz płynęli ,,Rusałką’’  podziwiając  jezioro Gopło. Niezapomniane wrażenia  wywarła wspinaczka na szczyt  Mysiej Wieży oraz podziwianie panoramy Kruszwicy.