SPOTKANIE Z....

Dnia 22 listopada klasy IIa, IIc, IIIIa, IIIb, wzięły udział w zajęciach z panią Katarzyną Strehl (kynoterapeutą) i gościem panem Waldemarem Mańkowskim , kynoterapeutą i hodowcą psów rasy Alaskan Malamute Wataha z Doliny Drwęcy FCI. Podczas zajęć omówione zostały sposoby unikania agresji psa, zachowania wobec psa agresywnego ("naleśnik"). Pani Kasia pokazała jak bezpiecznie bawić się z psem i jak zapobiegać zachowaniom agresywnym. Omówione zostały obowiązki, jakie ciążą na właścicielach psów i środki ostrożności jakie należy zachować w przypadku z pozostałymi nieznanymi zwierzętami. Pan Waldemar przedstawił uczniom rasę psów Alaskan Malamute. Omówił możliwość wykorzystywania psa w sporcie (bikejorgina, skijoring, canicrooss), a także zwrócił uwagę na to, ze zakup psa jest poważną decyzją, bo jej konsekwencje trwają kilka, nawet kilkanaście lat. Dlatego ważna jest rozwaga i dokładne przeanalizowanie wyboru rasy. Na to spotkanie uczniowie przygotowali specjalną gazetkę o pieskach. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Bezpieczny pies"

Tekst: Agata Trochowska