Spotkanie z psem Coffee

13 grudnia klasy IIIa i IIIb odwiedziła pani Kasia Strehl z psem Coffee. Coffee to pies rasy Golden Retriver. Ma pięć lat i jest biszkoptowy. Coffee jest psem wrażliwym i bardzo chętnym do nauki. Pani Kasia poruszyła bardzo ważny temat kupna psa w okresie świątecznym. Zwróciła uwagę na to, że pies to nie jest zabawka ,a w wyniku nieprzemyślanych prezentów świątecznych co roku kilka tysięcy psów zostaje porzuconych. Wprowadzenie psa do domu musi być dokładnie przemyślaną decyzją. Musimy wiedzieć, na co się zgadzamy, czego się podejmujemy i zdawać sobie sprawę z tego, że jest to decyzja na lata, a nie na kilka dni, tygodni, na miesiąc. Nie możemy myśleć, że w razie czego, jak nam się znudzi, to go oddamy - znajdziemy mu nowy dom albo umieścimy w schronisku. Zastanówmy się zatem , jak dla niego będzie najlepiej, czy święta to dobry moment, by zagościł w naszym domu, czy może lepiej zaczekać aż okres świąteczny się skończy. Najważniejsze jest to, by nie kierować się chwilą, nie działać pod wpływem impulsu. Kupno psa to nie kupno batonika, którego można wyrzucić, jeśli nam nie zasmakuje. Pies to żywa istota. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zabawy z psem. Oglądali film pokazujący możliwości psa Zoe- Border Colie. Na koniec zajęć rozwiązywali krzyżówkę, a na zajęciach edukacyjnych uczniowie klasy IIIb zrobili folder.

Tekst: Agata Trochowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce "galeria"

 

 
_dsc9736.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Statystyka

Odsłon : 630377

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016