StartAktualnościWĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

WĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

Dnia  20.12.2013 r. klasa 1a, 1c i  2b razem z p. wychowawczyniami - p. H.G.Tomaszewską, p. K. Kubicką i p. L.Gajda- Orlińską wyjechały w ramach realizowanego programu ''Wędrujemy z muzyką po Bydgoszczy'' do Filharmonii Bydgoskiej na koncert pt. ''Utwory  do  ubierania choinki''.  Ubieranie  drzewka bożonarodzeniowego to okazja  na  spędzenie czasu  z  najbliższymi. Wieszanie  światełek, łańcuchów, bombek sprawia  radość dużym            i  małym.

To uroczysty  wstęp  do Świąt Bożego  Narodzenia. Spotkanie to było zapowiedzią tego  wyjątkowego  czasu. Na estradzie  spotkały się instrumenty reprezentujące  różne  rodziny. Zgonie  zagrały  utwory  napisane  specjalnie na  ten świąteczny  czas; piosenki, dobrze  znane kolędy        i pastorałki , a także kompozycje  instrumentalne, które można  uznać za uwerturę  do świąt. Po koncercie  uczniowie  udali się na Stadion Miejski, gdzie mieści się klub sportowy  Zawisza. Dzieci zostały  zapoznane z osiągnięciami bydgoskich sportowców związanych  z  kolarstwem, sportami motorowymi żużlem, rajdami samochodowymi  wioślarstwem,  lekką atletyką. Obejrzały eksponaty, unikalne fotografie, stroje  sportowe, sprzęt  sportowy (m.in motocykl , gokart, rowery sprzed  lat), a także historyczne puchary, statuetki, plakaty, dyplomy, ciekawostki. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni, gdyż każdy otrzymał drobny upominek w postaci pięknego znaczka odblaskowego w kształcie misia. Natomiast biblioteka szkolna wzbogaciła się w w książkę limitowanej edycji pt. "Kronika sportu polskiego" podarowaną przez Galerię Sportu Bydgoskiego.

Tekst: Hanna Tomaszewska