StartUczniowie i rodziceInformacje i komunikatyINFORMACJA DLA RODZICÓW NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA DZIECI W INTERNECIE

INFORMACJA DLA RODZICÓW NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA DZIECI W INTERNECIE

 

Zagrożenia medialne

 

 

"Razem tworzymy lepszy Internet"

Przeszukiwanie Internetu to jak szukanie w największej bibliotece, w której nie porobiono działów dla dorosłych i młodzieży.

Dan Verton

Szanowni Rodzice!

We współczesnym świecie życie realne jest ściśle związane ze światem wirtualnym. Tak w jednym jak i w drugim można napotkać wiele niebezpieczeństw. Niezwykle istotne jest zatem nabycie przez młodego odbiorcę umiejętności prawidłowego, bezpiecznego odczytu przekazywanych informacji, zarówno z Internetu jak i telewizji.

Młody człowiek może bardzo dobrze radzić sobie z technologicznymi nowinkami, ale obowiązkiem rodziców i szkoły jest wyposażyć go w wiedzę i umiejętności, jak wykorzystywać te technologie w dobrym celu, z poszanowaniem przyjętych zasad i w sposób bezpieczny.

Od sześciu lat promujemy bezpieczne korzystanie z mediów poprzez włączenie się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu.

W naszej szkole prowadzimy zajęcia, podczas których realizowane są zagadnienia bezpiecznego korzystania z Internetu. Lekcje prowadzone są w atrakcyjny dla ucznia sposób. W klasach I-III organizowane są zajęcia , na których dzieci poznają, na podstawie portalu internetowego sieciaki.pl. -„Sieciaków” i „Sieciuchów” , czyli dobre i złe postaci z Sieci. Poprzez filmy prezentacje , kreskówki, łamigłówki , kolorowanki, plakaty poznają nie tylko zagrożenia czyhające w Internecie, ale także uczą się jak poruszać się w Sieci bezpiecznie, jakie strony są dla nich przeznaczone i co należy zrobić kiedy coś ich zaniepokoi.

Zaskoczeniem dla prowadzących zajęcia nauczycieli, jest ogromne zainteresowanie tematem. Zarówno w klasach I-III jak i w klasach IV-VI , uczniowie z wielką uwagą obserwują prezentowany materiał, a podczas omawiania podanych treści „wysypuje się” lawina przykładów. Problem internetowych, medialnych zagrożeń nie jest obcy dla naszych uczniów!

Dlatego wyrażamy prośbę: Drogi Rodzicu! Kontroluj czas i treści, którymi „zarządza” Twoje Dziecko! "Razem twórzmy bezpieczny Internet!"

Zagrożenia jakie niesie Internet: oszustwa i wyłudzenia, włamania komputerowe, groźby, nękanie (cyberbullying), obrót danymi osobowymi, uzależnienie, wirusy i inne zagrożenia techniczne, szkodliwe treści (pornografia, przemoc, wulgarność, używki, hazard, broń, sekty, rasizm, i.t.p.), łamanie praw, długotrwałe korzystanie z wirtualnego kontaktu utrudnia bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem.

Zasady postępowania w Internecie: należy posługiwać się Nickiem(pseudonimem),nie należy podawać danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, adres, numer telefonu, nie należy przesyłać swoich zdjęć, nie odpowiadać na „łańcuszki szczęścia”.

Drogi Rodzicu! Jeżeli cos Cię zaniepokoi możesz skorzystać   z pomocy specjalistów na stronach internetowych: www.dzieckowsieci.pl, www.dzieciniczyje.pl, www.sieciaki.pl,     www.helpline.pl

Materiały opracowano na podstawie portalu www.sieciaki.pl

Opracowanie: Izabela Nowak 13 luty 2015 r.

 
img_4438.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Statystyka

Odsłon : 630007

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016