RAJD PIESZY NA POŻEGNANIE LATA

20 września odbył się rajd pieszy na pożegnanie lata i powitanie jesieni. W rajdzie wzięły udział dzieci z klas pierwszych i członkowie SKKT "Sznurówki". Najpierw starsi uczniowie prowadzili klasy pierwsze trasą ścieżki ekologicznej "Buczyna". Tam cała grupa wysłuchała ciekawej pogadanki na temat lasu, przeprowadzonej przez emerytowanego leśnika, pana Mieczysława Wysińskiego. Następnie młodsze dzieci urządziły sobie piknik na miejscu biwakowym przy szkółce leśnej, a starsze poszły dalej do miejscowości Chrośna.

W drodze włączyliśmy się w akcję "Sprzątanie Świata" i podziwialiśmy piękne leśne krajobrazy. Najbardziej zachwyciły nas śpiewy ptaków w cudownej okolicy Studzienieckich Łąk. Całości towarzyszyła piękna, letnia pogoda. Uczestnicy rajdu dziękują panu Mieczysławowi Wysińskiemu  za podzielenie się z nami nieocenioną wiedzą przyrodniczą oraz pani Darii Jendrzejewskiej, która przewodziła grupie SKKT 'Sznurowki"

Do zobaczenia na szlaku!

Tekst: Malgorzata Lisiecka