StartAktualnościFESTIWAL NAUKI I SZTUKI W TORUNIU

FESTIWAL NAUKI I SZTUKI W TORUNIU

20 kwietnia pod opieką p.Hanny Santus, p.Honoraty Pańka, p. Izabeli Nowak oraz p.Joanny Rzemek-Błochowicz uczniowie z różnych klas uczęszczający na koła przyrodnicze ubrali udział w warsztatach zorganizowanych przez toruński Festiwal Nauki i Sztuki. Pierwszaki z klas Ib i Id brały udział w warsztatach pt. „Wystrzałowe drożdże”. Młodzi naukowcy wcielili się w rolę odkrywców niesamowitego świata drożdży. Dowiedzieli się, jakie warunki życia odpowiadają drożdżom i czym się one żywią. Poprzez zabawę i eksperymenty poznali różne oblicza tych grzybów. Starsi uczniowie z klas uczestniczyli w warsztatach pt. „Jak pieluchy mogą pomagać roślinom?”.

W czasie warsztatów znaleźli odpowiedź na pytanie, czy pieluchy mogą być pomocne w uprawie roślin. Uczestnicy wykonali doświadczenia obrazujące ruchy wody w roślinach. Podczas warsztatów wykorzystano zwykłe urządzenia z życia codziennego, a także profesjonalne sprzęty laboratoryjne. Proste eksperymenty zachęciły nas wszystkich do bacznego obserwowania świata wokół nas.

 

Tekst: Joanna Rzemek-Błochowicz

 

 
_dsc9723.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Statystyka

Odsłon : 630362

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016