StartAktualnościWYCIECZKA DO FILHARMONII POMORSKIEJ - I B, I D,II B

WYCIECZKA DO FILHARMONII POMORSKIEJ - I B, I D,II B

W dniu 16 kwietnia klasy Ib, Id i IIb pod opieką p. Anny Trępały, p.Darii Urbaniak, p. Marzeny Rudzkiej oraz p.Joanny Rzemek-Błochowicz wybrały się na wycieczkę na ciekawą lekcję muzyki. Temat zajęć bez wątpliwości zaciekawił wszystkie dzieci: ZAMKNIĘTE W FUTERALE. Scena filharmonii zastawiona była po brzegi różnymi futerałami, od tych bardzo dużych po maleńkie. Dzieci próbowały po kształcie futerału odgadnąć, jaki kryje instrument. Zaglądały do futerałów uwalniając w ten sposób małe i duże instrumenty, a wraz z nimi mnóstwo dźwięków składających się na piękną muzykę.

Po wizycie w Filharmonii udaliśmy się do Mini Zoo w Myślęcinku. Spotkaliśmy tam można wiele zwierząt, nawet takich, które trudno jest zobaczyć w naturze. Przekonaliśmy się, że bocian może być również czarny i jak duże poroże ma łoś, a jakie rogi kozica. Niestety nie mieliśmy okazji zobaczyć niedźwiedzia brunatnego. Na szczęście ten zawód wynagrodziło nam spotkanie z tygrysem. Podziwialiśmy piękny staw z wyspą i zamieszkujące tam ptaki wodne. Możliwość kontaktu ze zwierzętami wprawiła nas w pozytywny nastrój. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Tekst: Joanna Rzemek-Błochowicz