StartAktualności"KONCERT DLA OJCZYZNY"

"KONCERT DLA OJCZYZNY"

W dniu  29 kwietnia  uczciliśmy zbliżające się majowe święta rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień  Flagi Rzeczpospolitej Polskiej . Dla wszystkich Polaków te majowe święta to dni szczególne. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Drugi maja to dzień poświęcony refleksji o szczytnych kartach historii Polski. W środę odbył się dedykowany Ojczyźnie koncert. Wystąpili w nim uczniowie naszej szkoły i nauczyciele. Cieszymy się, że naszą uroczystość zgodzili się uświetnić swoją obecnością Rodzice, w których wykonaniu usłyszeliśmy pieśń pt. „Polskie skrzydła” z repertuaru Danuty Rinn. Podczas koncertu zostały zaprezentowane pieśni i piosenki sławiące kraj ojczysty, ziemię rodzinną, kulturę i język. Młodzi wykonawcy zapoznali nas z bardzo dobrze znanymi piosenkami legionowymi i powstańczymi, przybliżyli również mało znane utwory powstańcze. Koncert zakończył występ grona pedagogicznego naszej szkoły, nauczyciele zaprezentowali utwór pt.: „Biały krzyż”, który został zadedykowany wszystkim bezimiennie poległym żołnierzom.

Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości. Klasy prezentowały się w następującym repertuarze:

Klasy I „Witaj majowa jutrzenko”

Klasa IIa „Płynie , Wisła płynie”

Klasa IIb „Wojenko, wojenko”

Klasa IIc „Ojczyzna”

Klasa IIIa „Polska”

Klasa IIIb „Jak długo w sercach naszych”

Klasa IIIc „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”

Klasa IVa „Żeby Polska była Polską”

Klasa IVb „Pierwsza brygada”

Klasa Va „Pałacyk Michla”

Klasa Vb „Przybyli ułani pod okienko”