StartAktualnościZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIKTOREM OKRÓJ

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIKTOREM OKRÓJ

Jak widzi świat młody człowiek, który porusza się na wózku inwalidzkim? Jakie ma marzenia? Z jakimi problemami, barierami musi się mierzyć? Wiktor jest autorem wierszy, tekstów piosenek i - od 2011 roku - również muzyki. Ten niezwykle skromny, cieszący się życiem chłopak może - z pewnością - zawstydzić niejednego z nas. Na zadane kiedyś w wywiadzie pytanie: "Co to znaczy cieszyć się życiem?", odpowiedział: "Każdym dniem! Nie poddawać się, tylko brać to, co dane jest. Bardzo często narzekamy, że mamy źle. OK - można narzekać, mamy do tego prawo, ale jaki to ma sens. Były momenty dla mnie trudne, ale jakoś udało mi się wygrać". Wiktor jest młodym człowiekiem, który uparcie i wytrwale walczy o swoje marzenia i realizację postawionych sobie celów. Nie zawsze jednak może je spełnić sam. Czasami do ich realizacji potrzebne jest wsparcie osób, które - mając taką możliwość - zechcą mu pomóc. Również Wy możecie przyczynić się do tego, aby na twarzy tego chłopaka pojawił się uśmiech.

Ale czy tylko na jego twarzy? Zapewne nie tylko! Rozmowa z Wiktorem często skłania - osoby, które mają okazję się z nim spotkać - do refleksji nad swoim życiem, a - niejednokrotnie - także sprawia, że niektóre spośród nich przewartościowują je. Pomoc w organizacji spotkań z Wiktorem i jego twórczością przynosi więc obopólne korzyści. Możemy sprawić, że osiągnięcie celu stanie się dla niego łatwiejsze. Ale to nie wszystko - my też zyskujemy… i to nie mało. Uśmiech, wzruszenie i radość dostrzegalna w jego roześmianych oczach - to chyba najpiękniejsza rzecz, jaką możemy od niego otrzymać. Równie ważna jest jednak świadomość, że komuś pomogliśmy, że przez swoje działanie mieliśmy wpływ na rzeczywistość, na poprawę samopoczucia drugiego człowieka. Zachęcamy do kontaktu i współpracy z Wiktorem.

Notka Biograficzna

Wiktor Okrój - urodzony 18 września 1990 roku w Krakowie. Autor wierszy i tekstów piosenek. Poezję zaczął uprawiać pod wpływem piosenki Tomasza Szweda pt. „Poradnik początkującego kierowcy”, którą usłyszał w programie pierwszym Polskiego Radia w październiku 2006 roku. Uczestnik spotkań Koła Młodych przy Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich w Krakowie prowadzonych przez prof. Bogusława Żurakowskiego. Teksty prezentował podczas swoich spotkań autorskich między innymi w klubie Moliere w Krakowie, w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, a także w Specjalnym Ośrodku Szklono -Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabosłyszących w Krakowie. Od 2011 roku komponuje muzykę. W oparciu o jego teksty i muzykę w 2013 roku został zrealizowany spektakl teatralny pt. „Nie ma jak na wsi” w reżyserii Aleksandry Barczyk.

Pan Wiktor Okrój gościć będzie w naszej szkole 22 maja. Zapraszamy.

Tekst: Lidia Gajda-Orlińska