StartAktualnościZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU " 4 ŁAPY"

ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU " 4 ŁAPY"

Alpaka o tanecznym imieniu Jive, kot rasy ragdoll- Foxtrot, pies rasy papillon Zumba oraz angielska świnia Quickstep gościli w klasach pierwszych na zajęciach w ramach projektu edukacyjnego „Cztery Łapy”. Pani Katarzyna Strehl – właścicielka zwierząt i kynoterapeutka wyjawiła kilka ciekawostek związanych z tymi zwierzętami. Alpaki należą do rodziny wielbłądowatych. Są niezbyt duże, wyglądają trochę jak skrzyżowanie lamy z owcą. Mieszkańcy Ekwadoru, Peru i Chile hodują je na zboczach Andów dla wełny i mięsa. Żyją w grupach rodzinnych. Są płochliwe lecz łagodne i ciekawskie. Dość łatwo przywiązują się do ludzi i innych zwierząt.

Dzieci dowiedziały się, że w przeciwieństwie do lam, alpaki prawie nie polują, nie przejawiają żadnej agresji, maja trzy żołądki i trzy powieki. Uczniowie mogli na własne oczy przekonać się, że alpaki to urocze i sympatyczne zwierzątka, które uwielbiają marchewkę. Zajęcia z udziałem kota rasy Ragdoll – czyli „szmaciana lalka” zbudziły również ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Rasa ta pochodzi ze Stanów Zjednoczonych powstała w latach 60-tych ubiegłego wieku w wyniku skrzyżowania ras m.in. persów, kotów birmańskich. Dzieci mogły same doświadczyć, jak bardzo koty tej rasy są towarzyskie, chętne do zabawy i niezwykle cierpliwe. Przytulaniom i głaskaniom nie było końca. Serdecznie dziękujemy.

Tekst: Agata Batorska

 

 
_dsc9743.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 125 gości 

Statystyka

Odsłon : 625450

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016