StartAktualnościZ WIZYTĄ W MIEŚCIE KOPERNIKA

Z WIZYTĄ W MIEŚCIE KOPERNIKA

Klasy Ia i Ic wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do toruńskiego Planetarium. Podczas wizyty braliśmy udział w seansie pt. Cudowna podróż"Ten wesoły i dynamiczny seans przedstawia w bardzo przystępny sposób podstawowe gwiazdozbiory na niebie. Dzieci pod opieką astronoma wyruszają w rejs na Księżyc, lądują na Marsie, przelatują przez pierścienie Saturna i poszukują odpowiedzi na wiele frapujących pytań. Po seansie wystawa Geodium, która poświęcona jest Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m.

Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Wokół globusa znajdują się interaktywne urządzenia, dzięki którym dzieci mogły samodzielnie eksperymentować, włączając odpowiednie przyciski.

 

Kolejnym etapem naszej wycieczki był spacer po toruńskiej Starówce oraz wizyta w naleśnikarni Manekin.

Dziękujemy Pani Izabeli Nowak za opiekę podczas wycieczki.

Tekst: Agata Batorska

 
_dsc9752.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 119 gości 

Statystyka

Odsłon : 625450

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016