StartOferta edukacyjnaPCKPCKSZKOLNE KOŁO PCK

Działalność  Szkolnego Koła  PCK  oraz Klubu Wiewiórka

przy Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej

w I półroczu roku szkolnego 2009/2010

Szkolne Koło PCK zrzesza 20 członków z klas IV – VI. W skład Zarządu Koła wchodzą:

Klaudia Siarkowska VIa – przewodnicząca,

Monika Kubacka VIa – zastępca,

Ewelina Kubacka VIa – skarbnik.

Klub „Wiewiórka” zrzesza również 20 członków z klas I – III.

Zebrania koła odbywają się co miesiąc (czwartki,  godz. 11.25 w sali 123).

Z każdego zebrania sporządzany jest protokół. Protokolarz prowadzony jest przez sekretarza SK PCK pod nadzorem opiekuna Koła.

W budynku Szkoły Podstawowej funkcjonuje tablica informacyjna SK PCK i Klubu Wiewiórka, na której zamieszczamy informacje dotyczące naszej działalności, dotyczące obchodów różnych świąt okolicznościowych.

Nasza współpraca z Polskim Czerwonym Krzyżem w Bydgoszczy rozpoczęła się w roku szkolnym 1992/1993. Nasze działania to: promocja zdrowia, utrwalanie zasad higieny osobistej i otoczenia, uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby najsłabszych, popularyzowanie ruchu honorowego krwiodawstwa, podnoszenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz działalność charytatywna.

W I półroczu nauki zrealizowaliśmy wspólnie zadania ujęte w naszym planie pracy:

• „Żyj zdrowo i bezpiecznie” – akcja prozdrowotna (listopad) – zajęcia edukacyjne o tematyce prozdrowotnej, prezentacja filmu, konkursy plastyczne „Żyj zdrowo i wesoło”, konkursy wiedzy „Zdrowy styl życia”, zajęcia edukacyjne dla klas I „Zdrowe zęby to kapitał”, edukacja rodziców dotycząca problematyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży.

• Akcja charytatywna na rzecz poszkodowanego w wypadku ucznia naszej szkoły – (listopad)zebraliśmy wśród naszej społeczności szkolnej kwotę 280,85 zł, za którą zakupiliśmy środki medyczne, konieczne do leczenia. Dziękujemy Wszystkim o wielkim sercu.

• „Świąteczny prezent dla każdego dziecka” (grudzień)19 edycja świątecznej akcji charytatywnej organizowanej przez ZO PCK w Bydgoszczy na rzecz dzieci z rodzin zamieszkałych na terenach popegeerowskich powiatu bydgoskiego. Co roku włączamy się do ww. akcji. W tym roku szkolnym zebraliśmy 168,60 złotych wśród społeczności szkolnej i lokalnej za co zakupiliśmy świąteczne prezenty oraz słodycze przekazane do ZR PCK w Bydgoszczy.

• „Świąteczny prezent” – (grudzień/styczeń) - cykliczna akcja szkolna współorganizowana z pedagogiem szkolnym. Dzięki pozyskanym funduszom od zaprzyjaźnionych sponsorów przygotowujemy świąteczne paczki ze słodyczami dla uczniów z rodzin najbardziej potrzebujących. W tym roku szkolnym 50 dzieci z naszej szkoły zostało obdarowanych słodkimi upominkami świątecznymi. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Sponsorom z naszej  Gminy.

• Dyżury Drużyn Porządkowych – wspierających nauczycieli podczas pełnienia dyżurów międzylekcyjnych.

Opiekunowie SK PCK i Klubu Wiewiórka – Renata Marciniak i Krystyna Królikowska.