StartAktualności"POCZYTAJ BRATKOWI" - MIESIĄC MARZEC

"POCZYTAJ BRATKOWI" - MIESIĄC MARZEC

W marcu dzieci klas pierwszych odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną, gdzie wysłuchały tekst pt. ,,Bajka o tym, jak się przygotować do nauki czytania i zaprzyjaźnić się z książką.” Opowiadanie Bratka przeczytała pani Dorota Torgowska, a opowiadanie o kocie łasuchu - pani Marta Torgowska. Wizyta w bibliotece nawiązywała również do dwóch miłych tradycji- marcowego Dnia Kobiet oraz kwietniowego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji dzieci wręczyły Paniom piękne czerwone róże .

 

 

,,Bajka o tym, jak się przygotować do nauki czytania i zaprzyjaźnić się z książką” mówiła o trudach rozróżniania literek, łączenia je w sylaby i wyrazy .Wapomianła również o wielkiej radości i satysfakcji z opanowania sztuki pięknego czytania i sposobach wykorzystania tej umiejętności w codziennym życiu.

,,Zrób sobie przerwę od telewizora, odejdź na dłużej od monitora, bo w bibliotece na ciebie czeka KSIĄŻKA-najlepszy przyjaciel człowieka.”

Tekst: Hanna Kozłowska

 

 
_dsc9731.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 126 gości 

Statystyka

Odsłon : 625450

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016