RAJD PIESZY - PIECKI

9 maja 2015 r. odbył się rajd pieszy do Piecek. W wycieczce uczestniczyło 23 uczniów  naszej szkoły w wieku 10-13 lat. Pierwszym punktem w naszym programie była wizyta na cmentarzu w Nowej Wsi Wielkiej. Z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej nasza grupa odwiedziła groby poległych i zapaliła znicze. Uczniowie wysłuchali także krótkiej lekcji historii przygotowanej przez panią Małgorzatę Lisiecką. Pamięć poległych uczciliśmy minutą ciszy. Po przybyciu na stację PKP w Brzozie wyruszyliśmy w drogę. Wędrowaliśmy trzema szlakami. Początkowo żółtym, następnie czarnym.

Dłuższy postój miał miejsce w Pieckach nad Jeziorem Jezuickim. Na miejscu oraz podczas całej wycieczki pan Szymon Górny oraz członkowie koła fotograficznego wykonali mnóstwo fotografii. Pan Szymon dzielił się z uczniami swoją fachową wiedzą. Po dłuższym odpoczynku , szlakiem czerwonym wróciliśmy do szkoły. Pogoda dopisała i wszyscy miło spędzili czas.

Tekst: Barbara Biskupiak - Loks