StartAktualnościPRELEKCJA DLA RODZICÓW - "JAK UCHRONIĆ DZIECKO OD UZALEŻNIEŃ?"

PRELEKCJA DLA RODZICÓW - "JAK UCHRONIĆ DZIECKO OD UZALEŻNIEŃ?"

Dnia 13 maja 2015 roku (środa) ponownie gościła w naszej szkole pani Anna Noworyta – inspektor ds. nieletnich z Komisariatu Policji  Bydgoszcz Wyżyny. Tym razem przeprowadziła relekcję dla rodziców pod nazwą ”Jak uchronić dziecko od uzależnień?”. Podczas spotkania przedstawiła przyczyny sięgania przez dzieci po używki.  Zaakcentowała, że  najczęściej  sięgają po niedozwolone środki  pod  wpływem  nacisku grupy rówieśniczej. Dlatego ważne jest, aby rodzice  starali się poznać  kolegów i koleżanki  dziecka. Wiedzieli z kim i  gdzie jest ich pociecha, znaleźli czas na rozmowę.

Pani inspektor omówiła również oznaki wskazujące na to,  że dziecko zaczęło eksperymentować  z alkoholem czy narkotykami. Podała sposoby  radzenia sobie  w sytuacji gdy podejrzewają, że ich dziecko jest pod wpływem  narkotyków, dopalaczy.     Dziękujemy pani Annie Noworyta  za uwrażliwienie rodziców na problem sięgania przez dzieci po używki. Warto pamiętać, że zapobieganie uzależnieniom jest najskuteczniejszym sposobem niedopuszczenia do groźnych skutków: narkomanii, nikotynizmu czy alkoholizmu.
Tylko świadomi zagrożenia rodzice są najważniejszym ogniwem w zapobieganiu uzależnieniom.   Nie wolno myśleć „mojej rodziny nigdy to nie dotknie”, bo zagrożenie istnieje, jest realne.

 

Tekst: : Iwona Puzio

 

 
_dsc9746.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 214 gości 

Statystyka

Odsłon : 625175

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016