StartAktualnościWĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

WĘDRUJEMY Z MUZYKĄ PO BYDGOSZCZY

W poniedziałek, 18 maja, uczniowie z klasy 2a, 2c i 3 a, biorący udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą „Wędrujemy z muzyką po Bydgoszczy” udali się na dziewiątą wycieczkę do Bydgoszczy. W Filharmonii Pomorskiej uczestniczyli w lekcji muzyki pod tytułem „ Majowe porządki dyrygenta- krok dziewiąty w lśniących lakierkach”. Filharmonicy opowiedzieli uczniom o roli dyrygenta podczas przygotowań do koncertu, o jego zadaniach w orkiestrze, o cechach, którymi powinien się wyróżniać, narzędziach, jakimi dysponuje, a nawet o stroju. Na scenie prócz dyrygenta królowały skrzypce, altówka i wiolonczela.

 

 

 

Niestety, z powodu awarii autokaru nie mogliśmy zwiedzić Ogrodu Botanicznego UKW.

Tekst: Lidia Gajda-Orlińska

 


 
img_4438.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 139 gości 

Statystyka

Odsłon : 624341

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016