StartAktualnościDZIEŃ DZIECKA 2015

DZIEŃ DZIECKA 2015

Nieco wcześniej, bo już 29 maja w piątek, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Ten oczekiwany przez wszystkie dzieci dzień, zaczęliśmy od apelu, na którym pani dyrektor Justyna Łukaszewicz, w imieniu wszystkich pracowników szkoły, złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń pani dyrektor dołączyła słodki upominek. Również nauczyciele  przygotowali  milusińskim niespodziankę. Złożyli życzenia wierszem, a następnie umieścili je na  „Życzeniowym słoneczku”. Największą atrakcją poranka był pokaz iluzjonisty, którego mogliśmy podziwiać i bawić się z nim dzięki Radzie Rodziców i jej przewodniczącej pani Magdalenie Szal. W sali gimnastycznej  działy się chyba prawdziwe, chociaż niemożliwe do wytłumaczenia cuda. Nie do wiary, ale sami widzieliśmy, że niesłychanie zaplątane supły i węzły magik rozwinął w niejasny dla nas sposób.  Robił świetne sztuczki z kartami, sznurem, chusteczkami i innymi przedmiotami.

Cały czas patrzyliśmy z uwagą na ręce i wszystkie ruchy sztukmistrza, ale do końca nie jesteśmy pewni, czy to prawda, czy czary? Pokaz iluzji podobał się uczniowskiej braci. Dostarczył  rozrywki, zdumienia, zachwytu, połączonego z głębokim niedowierzaniem. W drugiej części spotkania odbył się Szkolny Przegląd Talentów. Uczniowie zaprezentowali bogaty i różnorodny repertuar swoich zdolności począwszy od tańca, śpiewu, umiejętności recytatorskich, teatralnych, plastycznych, sportowych, gry na instrumencie muzycznym, takim jak gitara, a skończywszy na pokazie sztuk walki wschodu i jazdy na monocyklu. Oprócz artystów,  mogliśmy podziwiać wystawione prace plastyczne uczennic z klasy IV a. Szkolny przegląd talentów” wzbudził gorący aplauz wśród widowni, dostarczył wszystkim  wielu emocji, wzruszeń i radości. Zarówno pokaz iluzjonisty, jak i występy naszych zdolnych uczniów dały okazję do przemyśleń, że warto w życiu pracowicie i wytrwale ćwiczyć  różne umiejętności, by osiągnąć sukces, uznanie i podziw, a jednocześnie nieść radość innym.

 

Tekst: Iwona Puzio

Zapraszamy do galerii zdjęć

 
_dsc9738.jpg

 

OKE Gdańsk

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Statystyka

Odsłon : 630361

LogowanieChór Szkolny 2016/2017


Chór Szkolny 2015/2016