StartSzkołaBibliotekaRegulamin biblioteki

Regulamin biblioteki szkolnej

Załącznik do Zarządzenia Dyrektora

Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej

Nr 3/2017 z dnia 23 stycznia 2017 r.

REGULAMIN BIBLIOTEKI

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice (na podstawie karty czytelnika dziecka) oraz absolwenci szkoły (na podstawie legitymacji szkolnej, studenckiej, dowodu osobistego).

2. W bibliotece obowiązuje cisza.

3. Jednorazowo można wypożyczać dwie książki na okres dwóch tygodni.

4. Wypożyczone książki i inne materiały biblioteczne należy chronić przed zniszczeniem, a zauważone uszkodzenia należy zgłosić bibliotekarzowi.

5. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę (bądź inny dokument), musi odkupić taką samą  lub inną wskazaną przez bibliotekarza pozycję           o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie pozycji zagubionej lub zniszczonej.

6. Wypożyczone książki i inne zbiory biblioteczne należy zwrócić do biblioteki przed końcem roku szkolnego w ogłoszonym terminie.

7. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

8. W przypadku braku poszukiwanych przez czytelnika materiałów bibliotecznych, bibliotekarz po udzieleniu informacji katalogowych                    i bibliograficznych, kieruje czytelnika do innej biblioteki w celu uzyskania poszukiwanych źródeł.

9. Szczegółowe zasady współpracy biblioteki z uczniami, rodzicami, opiekunami prawnymi , z innymi bibliotekami zawarte są w Statucie Szkoły.

10. W bibliotece do dyspozycji czytelnika przygotowane są trzy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

1. Zasady korzystania ze stanowisk komputerowych:

1. Z komputera mogą nieodpłatnie korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły;

2. Komputer w bibliotece służy przede wszystkim do wyszukiwania informacji w sieci Internet oraz przeglądania dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych.

3. Praca przy komputerze możliwa jest po otrzymaniu zgody od nauczyciela- bibliotekarza.

4. Jednorazowo można korzystać z komputera do 1 godziny lekcyjnej.

5. Istnieje możliwość rezerwacji komputera na następny dzień (1 godzina lekcyjna).

6. Ponadto przy korzystaniu ze stanowisk komputerowych obowiązują zapisy REGULAMINU KORZYSTANIA Z PRACOWNI KOMPUTEROWEJ    I URZĄDZEŃ MULTIMEDIALNYCH.

7. Za naruszenie wyżej wymienionych zasad będą nakładane kary (np. zakaz korzystania z komputera przez wyznaczony czas).

Nowa Wieś Wielka, 23 stycznia 2017 r.