"Wędrujemy z muzyką po Bydgoszczy"

Podsumowanie dziesiątego wyjazdu

Niestety, to już ostanie wtorkowe spotkanie podsumowujące wyjazd do Bydgoszczy. 26 czerwca podsumowaliśmy cały cykl wyjazdów do stolicy naszego województwa.Na samym początku uczniowie, którzy przygotowali prace, otrzymali nagrody. Potem wspominaliśmy  najciekawsze zdarzenia. Najwięcej emocji dostarczyły uczniom przede wszystkim  lekcje muzyki, a także z wielkim entuzjazmem mówiły dzieci o pobycie w Muzeum Exploseum, na lotnisku, stadionie, w Ratuszu u prezydenta, w Muzeum Oświaty, w rozgłośni radia PiK i telewizji. Okazało się, że jest jeszcze dużo miejsc, których nie zdążyliśmy zobaczyć. Dzieci zaproponowały, by projekt przedłużyć na kolejny rok szkolny. Do odwiedzenia bowiem została między innymi Wyspa Młyńska, Myślęcinek, Mennica, Wojskowe Zakłady Lotnicze.

Do zobaczenia we wrześniu.

Miłych wakacji!

Podsumowanie dziewiątego wyjazdu

Tradycyjnie, we wtorek 22 maja, uczniowie z kas: Ia, IIa i IIIa wraz z wychowawcami spotkali się w sali nr 19, by podsumować dziewiąty już wyjazd do Bydgoszczy. W piątek 18 maja po lekcji w Filharmonii Pomorskiej uczestnicy projektu zwiedzili pobliską rozgłośnię Radia PiK.

Oto relacja z wręczenia nagród za prace, które wpłynęły w poniedziałek.

Nagrody wręczyła pani Lidia Gajda.

Podsumowanie ósmego wyjazdu

23 kwietnia po raz ósmy spotkali się uczestnicy projektu „Wędrujemy z muzyką po Bydgoszczy”, by podsumować ostatni wyjazd do stolicy województwa.

20 kwietnia uczniowie uczestniczyli w lekcji muzyki, która tradycyjnie odbyła się w Filharmonii Pomorskiej oraz skorzystali z zaproszenia Prezydenta Miasta i odwiedzili Ratusz. Tutaj dzieci spotkały się z panem Prezydentem Sebastianem Chmarą.

Prace plastyczne dotyczyły nie tylko lekcji muzyki. Dzieci uwieczniły na kartkach również wspomnienia z pobytu w Ratuszu. Znalazł się wśród prac także portret Prezydenta, który oczywiście prześlemy panu Sebastianowi Chmarze.

Nagrody wręczyła pani Krystyna Kubicka.

Oto fotorelacja z tego zdarzenia.

Podsumowanie siódmego wyjazdu

W czwartek 29 marca 2012 roku w sali nr 19 spotkali się uczestnicy siódmego już wyjazdu do Filharmonii Pomorskiej. Po lekcji muzyki uczniowie tego dnia odwiedzili Muzeum Exploseum. Wizyta w muzeum wywarła na dzieciach ogromne wrażenie. Zgodnie wszyscy stwierdzili, że dwie godziny to za mało, by wszystko dokładnie obejrzeć.

Wśród prac konkursowych prócz plac plastycznych znalazły się też makiety. Tradycyjnie każda praca została wyróżniona, a autor za pracę i trud otrzymał nagrodę.

Nagrody wręczyła pani Hanna Kozłowska.

PREZENTACJA PRAC

Podsumowanie szóstego wyjazdu

28 lutego 2012 r. uczestnicy wyjazdu do Filharmonii Pomorskiej i Muzeum Oświaty zebrali się o godz. 8.00 w sali nr 19. Dzień wcześniej na ręce wychowawczyń wpłynęły prace konkursowe. Tym razem na wykonanie zadania uczniowie mieli aż dwa tygodnie, gdyż wyjazd do Bydgoszczy odbył się w piątek przed feriami. Prace więc były pieczołowicie wykonane. Na szczególną uwagę zasługuje praca Ali. Wykonała ona z tektury imitację ławki szkolnej sprzed stu lat. Jaś i Dagmara narysowali tablicę z alfabetem obrazkowym Kaszubów. Było to niezmiernie trudne zadanie, gdyż trzeba było zapamiętać mnóstwo szczegółów. Wśród prac dominowały również Plastusie wykonane z plasteliny.

Gratulujemy wszystkim uczniom, biorącym udział w konkursie.

Nagrody wręczyła pani Krystyna Kubicka.

Oto fotorelacja.

PREZENTACJA PRAC