Janek i Paulina z klasy 4a promują higienę jamy ustnej

Janek i Paulina z klasy 4a opowiadali młodszym kolegom i koleżankom z klas 1-3 jak dbać o zęby

Dziel się Uśmiechem to ogólnopolski program edukacyjny organizowany od 2013 roku przez Polski Czerwony Krzyż i firmę Mars, we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Celem programu jest nauczenie dzieci, co powinny robić, aby ich zęby były zdrowe. Program jest odpowiedzią na ważny problem społeczny. Jak pokazują badania i statystyki próchnica dotyka niemal 82% sześciolatków w Polsce1.
Nasza Szkoła sumiennie współuczestniczy w realizacji ww. programu.  W poprzednich edycjach  programem objęci byli uczniowie klas 1-6. Przez pierwsze 5 lat trwania programu uczniowie uczestniczyli w lekcjach dbania o zdrowy uśmiech, oraz skorzystali z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych. Innowacją w projekcie było to, że zajęcia prowadzili starsi uczniowie, wolontariusze SK PCK.
W obecnym roku szkolnym, w IX edycji programu uczestniczyło 200 uczniów klas 1-3.  I tym razem starsi uczniowie z klasy 4a – Jan Wróbel oraz Paulina Swatowska z wielkim kunsztem i ogromną wiedzą zainteresowali młodszych kolegów i koleżanki informacjami i ciekawostkami nt. budowy, funkcji,  rodzajów zębów, profilaktyki próchnicy, higieny jamy ustnej itp.  Zachęcili uczniów do brania odpowiedzialności za zdrowie swoich zębów.

Renata Marciniak