ul. Ogrodowa 1, 86-060 Nowa Wieś Wielka

e-mail: spnww@nowawieswielka.pl

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

Sekretariat Budynek B Dyrektor Szkoły Wicedyrektor

tel./fax 52/3812-859

tel. 881231233

Wicedyrektor

Intendent

tel./fax: 52/3812-314

Świetlica

Godziny: 06:00 - 16:30

tel. 881231207

Sekretariat Budynek B Dyrektor Szkoły

tel./fax 52/3812-859 spnww@nowawieswielka.pl

Sekretariat Budynek A Wicedyrektor / Intendent

tel./fax: 52/3812-314

ul. Ogrodowa 1

86-060 Nowa Wieś Wielka

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

Maksymilian Polkowski Finalistą w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki

W dniu 16 marca 2021r. odbył się etap wojewódzki Konkursu Przedmiotowego z Fizyki organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Miło nam poinformować, że Maksymilian Polkowski, uczeń klasy 8C z naszej szkoły zdobył tytuł  FINALISTY Konkursu z FIZYKI.

 Konkursy przedmiotowe organizowane przez kuratoria oświaty w naszym kraju są ważnym etapem w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu własnej przyszłości. Z jednej strony pozwalają zmierzyć się z trudniejszymi zagadnieniami, z których nie wszystkie omawia się na lekcjach, a z drugiej zwycięstwo i zdobycie tytułu laureata czy finalisty daje sporo przywilejów. Każdy konkurs przedmiotowy rozpoczyna się od etapu szkolnego, potem najlepsi przechodzą do etapu rejonowego i wreszcie do etapu wojewódzkiego. Laureaci i finaliści tego ostatniego etapu otrzymują dodatkowe punkty przy rekrutacji do wymarzonej szkoły średniej.

Udział w konkursie wymaga od ucznia zaangażowania i wielu godzin pracy. Warto jednak zmierzyć się z zadaniami konkursowymi nie tylko mając na uwadze te dodatkowe przywileje, ale przede wszystkim, żeby sprawdzić, czy i jakie  ma się predyspozycje w wybranym kierunku.

Swoją szansę w konkursie wykorzystał Maks osiągając wysoki wynik 87%.

Maksowi serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów i rozwijania swoich talentów!

Comments are closed.

Accessibility Toolbar