„Mała książka – wielki człowiek”

5 i 6 listopada 2020 r. uczniowie klas pierwszych, zachowując  zasady bezpieczeństwa sanitarnego, pierwszy raz odwiedzili szkolną bibliotekę. Celem spotkania było zachęcenie najmłodszych do korzystania ze szkolnego księgozbioru oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie zapoznali się z zasadami udostępniania księgozbioru            i po złożeniu uroczystej obietnicy, po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli książkę.         Każdy  Młody Czytelnik otrzymał  książkową niespodziankę, tj. „Wyprawkę Czytelniczą” przygotowaną w ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka- wielki Człowiek”.          W skład wyprawki wchodzą: „Pierwsze Abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – poradnik dla rodziców, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania oraz „Kreatywny alfabet”- plakat z literami do wycinania , wspomagający naukę alfabetu. Za sprawą przygotowanej wyprawki oraz oferty czytelniczej biblioteki szkolnej , serdecznie zapraszamy pierwszoklasistów          do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych .

Miłej lektury!

Tekst: Izabela Nowak