ul. Ogrodowa 1, 86-060 Nowa Wieś Wielka

e-mail: spnww@nowawieswielka.pl

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

Sekretariat Budynek B Dyrektor Szkoły Wicedyrektor

tel./fax 52/3812-859

tel. 881231233

Wicedyrektor

Intendent

tel./fax: 52/3812-314

Świetlica

Godziny: 06:00 - 16:30

tel. 881231207

Sekretariat Budynek B Dyrektor Szkoły

tel./fax 52/3812-859 spnww@nowawieswielka.pl

Sekretariat Budynek A Wicedyrektor / Intendent

tel./fax: 52/3812-314

ul. Ogrodowa 1

86-060 Nowa Wieś Wielka

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

,, Podróżować jest bosko” – realizacja projektu 

,, Po co podróżować ?”w klasach szóstych.

      Widać, że uczniowie klasy 6b są już spragnieni wyjazdów, gdyż bardzo chętnie skorzystali z ostatniego w tym roku szkolnym wyzwania.
Z przyjemnością planowali wycieczki krajowe i zagraniczne pracując w grupach w ramach projektu      „Podróż z ulubionym bohaterem literackim i czy warto podróżować?” . Wszyscy wykonali swoje zadanie, a każda z prac jest oczywiście wyjątkowa i niepowtarzalna. Uczniowie wykazali się umiejętnościami matematycznymi, obliczając koszt zaplanowanej przez siebie wycieczki dla jednej osoby jak i dla całej klasy.
Prace były ciekawe i autentyczne. Także planując wyjazdy można wziąć po uwagę pomysły młodzieży i mile spędzić wakacyjny czas.

Na lekcjach historii uczniowie klas szóstych przenieśli się w czasy XVIII-wiecznej Europy. Podróżując z Polski do Francji  stali się naocznymi świadkami wydarzeń związanych z Wielką Rewolucją Francuską. Swoje przeżycia opisali w pamiętnikach, przedstawili w formie komiksów lub na osi czasu urozmaiconej odręcznymi rysunkami.  Podróż po Europie może być pasjonująca, zwłaszcza jeżeli jest połączona z tak doniosłymi zmianami społecznymi i politycznymi.

    Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 6 b i 6 c  wyruszyli w podróż  śladami wybranych bohaterów literackich. Wykazali się kreatywnością i zaprezentowali swoje zadania, które rozpoczynały się od litery Z ( zaproś, zredaguj, zbuduj, zaśpiewaj, zaprezentuj)  w ciekawy sposób. Powstały makiety, plakaty, teksty piosenek , scenariusze scenek, wywiady, przepisy, opisy wybranych miejsc, filmy.

    Prace wykonane w ramach projektu zostały zaprezentowane  na wystawie na szkolnym korytarzu.

Comments are closed.

Accessibility Toolbar