ul. Ogrodowa 1, 86-060 Nowa Wieś Wielka

e-mail: spnww@nowawieswielka.pl

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

Sekretariat Budynek B Dyrektor Szkoły Wicedyrektor

tel./fax 52/3812-859

tel. 881231233

Wicedyrektor

Intendent

tel./fax: 52/3812-314

Świetlica

Godziny: 06:00 - 16:30

tel. 881231207

Sekretariat Budynek B Dyrektor Szkoły

tel./fax 52/3812-859 spnww@nowawieswielka.pl

Sekretariat Budynek A Wicedyrektor / Intendent

tel./fax: 52/3812-314

ul. Ogrodowa 1

86-060 Nowa Wieś Wielka

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

Projekt interdyscyplinarny ,, W świecie mitów

Celem projektu było utrwalenie wiedzy z zakresu mitów. Uczniowie poznali sztukę, poświęconą bohaterom mitologicznym i mitom. Wzbogacili wiedzę na temat Grecji, przygotowali i zaprezentowali obrazy oraz rzeźby inspirowane wybranym mitem, a następnie je opisali. 

Każdy z uczniów przygotował też indywidualną prezentację i strój wybranej postaci mitologicznej. W czasie wykonywania poszczególnych zadań uczniowie realizowali zadania z j. polskiego , historii , techniki. Wykorzystali umiejętności zdobyte na różnych zajęciach , doskonalili kompetencje 4K.

W czasie zajęć podsumowujących uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy. Uczestniczyli tez w zajęciach otwartych, w czasie których wykonali zadania z j. polskiego, matematyki i informatyki. Zajęcia odbyły się w sali przyszłości. Uczniowie zredagowali zaproszenia do wybranego boga, wybrali i zaprezentowali zadania z matematyki. Wykonując  obliczenia w słupku, rozwiązując łamigłówki matematyczne oraz stosując własności geometryczne poznali m. in. siedzibę bogów greckich, znaczenie wybranych związków frazeologicznych, odszyfrowali nazwy gwiazdozbiorów, nazwę mitycznej bestii, mitologicznego berła, pokarmu spożywanego przez greckich bogów. Podczas zajęć z informatyki i techniki uczniowie przygotowali gry związane z mitologią grecką


Comments are closed.

Accessibility Toolbar